Orhaneli-Keles-Büyükorhan-Harmancık ve Osmangazi'ye Bağlı Dağ Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DAĞDER)'nin düzenlediği danışıklı gecesi ve bayramlaşma programına katılan Başkan Aydın, hemşehrileri tarafından meşaleler ve tezahüratlarla karşılandı.

31 Mart seçimlerinde destek verdikleri hemşerileri Erkan Aydın'ı karşılarında Osmangazi Belediye Başkanı olarak gören DAĞDER üyeleri büyük coşku yaşadı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda Başkan Aydın'ın konuşması sık sık destek tezahüratlarıyla kesildi.

Başkan Aydın, konuşmasında şunları söyledi:

  • "Bu gurur, sevinç ve haklı kutlamalar aslında benim değil hemşehrilerimin başarısı. Ben, temsil makamında olan bu yarışa medeni cesaret göstererek çıktım ama zaferi kazanmamızı sağlayan dağ yöresi insanıdır."
  • "Halkımızın bize yüklediği sorumluluğun farkındayız. İşimizin kolay olmadığının bilincindeyiz. Biz bu bilinçle yola çıktık. Çok çalışma sözüyle hep birlikte bunun da üstesinden geleceğiz. Hep birlikte el ele, Bursa, Dağ yöresi ve Osmangazi'ye güzel hizmetler edeceğiz."
  • "Osmangazi'yi Anma ve Fetih Şenliklerini önümüzdeki yıl ve 700 yılını kutlayacağımız 2026 yılında 700'üncü yıla uygun görkemli ve hatta uluslararası boyutta yapmayı planlıyoruz. Fetih kutlamalarında DAĞDER, yürüyüş, köy düğünü, sempozyum ve diğer etkinliklerinde daha yoğun olarak katılacaktır."
  • "Artık dağ yöresi ve insanı kabuğunu kırdı. Bundan sonra yerel ve genel yönetimde ben de varım dedi. Dağlılar, bir araya gelemez, sonuç alamaz diyenler mahcup oldu."

DAĞDER Genel Başkanı İsmail Aydoğdu da, Başkan Aydın'a olan inancının tam olduğunu belirterek şunları söyledi:

Yıldırım Bayezid Türbesi'ne Tarihi Dokunuş Yıldırım Bayezid Türbesi'ne Tarihi Dokunuş
  • "Geçmişte 2 dönem DAĞDER Başkanlığı, 3 dönem milletvekilliği yapmış bir değer ve hemşehrimizin etrafında birleşerek Osmangazi Belediye Başkanı olarak aramızda görme şerefine eriştik, bundan dolayı çok mutluyuz."
  • "Kendi içimizden ağabeyimiz, milletvekilimiz ve başkanımız dediğimiz bir değerin Bursa, Osmangazi ve yöremize yapacağı katkıları düşündükçe heyecanlanıyoruz, kendilerine olan inancımız tam."

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Aydın Saldız da, dağ yöresi insanlarıyla bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu ve herkesin bayramını kutladığını söyledi.

Bayramlaşma töreninin ardından hemşerileri Başkan Aydın'la bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Editör: Sıcak Havadis