Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal: "“Enflasyonun, işsizliğin, yüksek faizin sebebi sizsiniz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün evinin yakınında Kısıklı’daki bir Tarım Kredi Kooperatifi satış mağazasından alışveriş yapması ve sonrasında yaptığı açıklamalar hakkında düşen haberler üzerine Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da sosyal medya hesabı üzerinden bazı değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fahiş fiyatların sorumlusu olarak işaret ettiği zincir marketler bir süredir denetim altına alınmıştı.

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, attığı tiwitlerde "Buradaki market kalite noktasında, fiyatlar noktasında gayet uygun. Gerçekten vatandaşlarımızın kesesine uygun fiyatların uygulandığı bir yer. Türkiye genelinde 500 metrekareden büyük 1000 kadar market yapılması talimatı verdik" açıklamasında bulunan ve Tarım Kredi Kooperatifi Satış Mağazasında görüntü veren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurutulmuş mango haberi ile yeniden gündeme gelen eşi Emine Erdoğan hakkında dikkat çekici tespitlerde bulundu.

Uysal, şu görüşlerini ifade etti:

“Memleket dörtnala felakete koşuyor”

Büyük bir çaresizlik fotoğrafı! Sayısız faktörün işlediği piyasada Tarım Kredi Market açarak enflasyonu kontrol altına alacağını düşünen bir akıl ve sefil kadronun yönettiği memleket ‘dörtnala felakete koşuyor’ demektir. Bu akıl düzeyini görünce Vahamete kapılmamak elde değil!

“Fantezilerini, teorilerini Türk Milleti üzerinde deniyor”

AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan’ın ne büyük lüksü var? Akılla, ilimle teğet geçmeyen fantezilerini, teorilerini, rehin aldığı 84 milyonluk Türk Milleti’nin üzerinden deneyebiliyor. ‘Nasrettin Hoca’nın göle maya çalması’ gibi ‘Ya tutarsa’ diyor herhalde! Henüz tuttuğunu işitmedik :)

Keyfi rejimin tabii çıktısı Talimatlı Demokrasi ve Talimatlı Ekonomidir!

“Daha evvel de Tarım Markete gitmişti ama değişen bir şey yok”

Türk Milleti’nin bu tür numaralara, gösteriye, göz boyamalara karnı tok! 2 sene önce ‘terörist soğan tüccarları’ Polatlı’da kovalanırken de yine Tarım Markete gitmiş Sayın Erdoğan; değişen bir şey yok!

“Enflasyonun, işsizliğin, yüksek faizin sebebi sizsiniz”

Enflasyonun, işsizliğin, yüksek faizin sebebi sizsiniz, yani İÇ GÜÇLER (Cumhurbaşkanı Erdoğan-Kifayetsiz Bakanlar-Emir eri Merkez Başkanı Başkanı-Maskeli 5’ler)!!!

19 yılda uyguladığınız Ekonomi Programı ile tarımsal KİT’leri özelleştirecek, birlikleri yok ederek, girdileri Dolarize ederek TARIM başta Türkiye’yi Uluslararası Kapital Finans Sistemine tüketici bir unsur olarak monte ettiniz! Siz de yüzde 20 SENYORAJ HAKKINIZI aldınız! BAŞARDINIZ!

‘Tanzim Market’ mevsimi geldi anlaşılan! ‘Faiz sebep-Enflasyon sonuç’ tezini Türk Milleti’ne kobay muamelesi yapan Dış Güçlerin enflasyon oyunu ancak böyle bozulur :)))

“Kurutulmuş mango tavsiyesi AKP’nin yaşadığı çürümüşlüğün turnusol testi!”

Kılıçdaroğlu: "İslam dünyasında öfkeyi değil, hoşgörüyü büyütmeliyiz.'' Kılıçdaroğlu: "İslam dünyasında öfkeyi değil, hoşgörüyü büyütmeliyiz.''

“Çocukluklarından bu yana sofralarında mango hiç eksik olmamış devlet büyüklerimizin ‘kurutulmuş mango’ tavsiyesi aslında AKP’nin yaşadığı çürümüşlüğün turnusol testi!”

İşte o twitler: