Bursa Büyükşehir Belediyesi, 2024-2029 Stratejik Planı çalışmaları kapsamında Mudanya'da bir toplantı gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç'ın da katıldığı toplantıda, iki belediye arasındaki iş birlikleri ve Mudanya'ya özel projeler ele alındı.

Ortak Hedef: Gülümseyen Bir Bursa

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, yerel yönetimlerin etkin çalışmasının şehirlerin yaşanabilirliği için kritik önem taşıdığını vurguladı. Bozbey, "Bütün ilçelerimizle birlikte çalışarak Bursa'mızın hak ettiği hizmeti almasını sağlayacağız ve insanımızı gülümsetecek projelere imza atacağız" dedi.

Uyumlu Çalışma, Kaliteli Hizmet

Osmangazi’yi Vatandaşlar ve belediye ekipleri birlikte temizliyor Osmangazi’yi Vatandaşlar ve belediye ekipleri birlikte temizliyor

Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç ise Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerinin uyumlu çalışmasının hizmet kalitesini doğrudan etkileyeceğini belirtti. Dalgıç, "Depremsellikten alt yapı ve ulaşıma, tarımsal kalkınmadan turizme kadar birçok konuyu ele aldık. Verdiği desteklerden dolayı başkanımıza ve bürokratlarına teşekkür ediyorum. Güçlü bir iletişim ve koordinasyon ile birlikte Mudanya'mızı ve Bursa'mızı gülümseteceğiz" dedi.

Toplantıda Ele Alınan Konular:

  • Depremsellik ve kentsel dönüşüm
  • Altyapı ve ulaşım yatırımları
  • Tarımsal kalkınma ve kırsal alan desteği
  • Turizm ve tarihi değerlerin korunması
  • Çevre ve atık yönetimi
  • Sosyal ve kültürel projeler

Editör: Sıcak Havadis