İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde, ormanların yakılması ve tren ile hızlı tren hatlarına sabotaj düzenlenme gibi sansasyonel nitelikte eylem gerçekleştirmede görevli olan sözde üyelere para temin ettiği belirlenen 38 şüpheli yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, PKK/KCK silahlı terör örgütünün gençlik yapılanması içerisinde faaliyet gösteren ve bir kısmı da yakalanan 17 şüphelinin, örgüt adına ormanların, tarım arazilerinin, seraların yakılması ve tren ile hızlı tren hatlarına sabotaj düzenlenmesi gibi sansasyonel nitelikte eylem gerçekleştirme amacıyla görevlendirildiği belirlendi. Bu şüphelilere eylem için gerekli parayı temin etme faaliyeti yürüttükleri ve buna yönelik oluşumlar içerisinde yer alarak örgütün amaçları doğrultusunda eylem ve faaliyetlere katıldıkları tespit edilen 43 şüpheliye yönelik operasyon düzenlendi.

SİBERGÖZ-22 operasyonları kapsamında 15 şüpheli yakalandı SİBERGÖZ-22 operasyonları kapsamında 15 şüpheli yakalandı

38 şüpheli yakalandı

Düzenlenen operasyon sonucu 38 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Diğer şüphelilere yönelik yakalama çalışmaları ise sürüyor.