Koray Aydın, “İktidarla sandıkta hesaplaşacağız.

Bursa’ya teşkilat çalışması ve temaslarda bulunmak için gelen İYİ Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Koray Aydın, “Ardarda yapılan zamlarla inim inim inleyen vatandaş, bu iktidarın defterini ilk sandıkta dürecek” dedi.

AK Parti hükümetinin kamuoyunda korku oluşturarak siyaset yaptığını söyleyen İYİ Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Koray Aydın, İYİ Parti’nin korku iklimini milletle buluşarak dağıttığını belirti. Koray Aydın, Bursa’da bir otelde basın mensupları, partisinin ilçe başkanları ve yöneticileri ile bir araya geldi.

MİLLETİN YANINDAYIZ

Aydın, gerçekleştirdiği basın toplantısında, iktidarın Türkiye’yi yönetemediğini ifade ederek şunları söyledi: “Türkiye’yi geziyoruz herkes dertli, geçim sıkıntısı içine düşen milyonlar ne yapacağını şaşırmış durumda. Dertlerini söyleyemeyen, onların bu dertlerine aracı olması gereken sivil toplum kuruluşlarının bile konuşamadığı, derdini anlatamadığı, teslim olmuş anlayışlarına karşı biz İYİ Parti olarak, genel başkanımızın da talimatıyla, bütün hak arayışında olan gruplara, milletin kürsüsünü kendilerine bıraktık. Her hafta bir grup adına o grubu temsilen onların sıkıntılarını, dertlerini anlatmasına imkan tanıyoruz. Vatandaşımızın yanındayız, yaşanan ekonomik sıkıntıyı, bıkmadan, usanmadan anlatmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Vatandaşın oy verdiği iktidar partisi halkı yoksullaştırdığına dikkat çeken Koray Aydın, “İktidarda görülmemiş bir çürüme ve güç zehirlenmeye şahit oluyoruz. Esnafı, işçiyi, emekliyi, çiftçiyi yoksullaştıran bir hükümet söz konusu. Geçtiğimiz hafta içinde TÜİK enflasyon oranlarını açıklıyor. Oranları düşük gösteriyor. TÜİK yalancı, bu ülkenin insanlarıyla alay eden bir kurum oldu. Yalanın ucuna yalan ekleyerek enflasyon düşük gösteriyorlar. Vatandaşlarımız 1 ay önce aldıkları ürünü, aynı fiyata bir ay sonra alamıyor. Ama gelin görün ki ülke güllük gülistanlık gösteriliyor. Halkını ciddiye almayan, feryadını duymayan, lüks ve şatafat içinde olan AK Parti iktidarı ile bu millet çok kısa sürede hesaplaşacak” diyen Aydın, “eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarihi bir rezalete ima atıyor, kendi şirketi aracılığı ile bakanlığına mal satıyor ama savcılarımız uyuyor” dedi.

Aktaş: “İnsanların yaşam alanlarını güzelleştirmek için çalışıyoruz” Aktaş: “İnsanların yaşam alanlarını güzelleştirmek için çalışıyoruz”

SOYLU İPİN UCUNU KAÇIRDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da tepki gösteren İYİ Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanı Koray Aydın, “Soylu mafyadan her ay 10 bin dolar maaş alan siyasetçiden söz ediyor ama gelin görün ki, Türkiye’nin mahrem bakanlık koltuğunda oturan Soylu, etrafında dönen kirli işleri bilmiyor. Uyuşturucu trafiğinin en yoğun olduğu ülke haline gelmişiz gıkı çıkmıyor. Türkiye uyuşturucunun pazarı olmuş. Milyon dolarlık rüşvetler havada uçuşuyor, sesi çıkmıyor.”

ZAMLARI YARGIYA TAŞIYACAĞIZ

AK Partililerin sokağa çıkacak yüzü olmadığını söyleyen Koray Aydın, “Kendi insanını maraba gören, fakirleştiren bu AK Parti hükümetine karşı millet mücadelesi veriyoruz. Seçim ister 2023’te olsun, isterse daha erken olsun, bu iktidar gidici. Sokağa çıkacak yüzleri yok. Açıkça söylüyorum, iktidarın birikmiş günahlarının hesabını kendilerinden mutlaka soracağız. İYİ Parti teşkilatları bu düzene, milletinin yanında durarak baş kaldırmıştır. İYİ Partililer fakirleştirilen Türk halkı adına isyan hareketidir” şeklinde ifadeler kullanan Aydın, hafta içinde elektriğe ve doğalgaza yapılan zamlarla ilgili olarak, “Hükümet zam yapmaya devam edecek. Partimiz, yapılan son zamlarla ilgili hukuki çalışmalar yürütüyor. Elektrik ve doğalgaz zamlarını yargıya taşıyacağız ” diye konuştu.

DİYALOG KAPIMIZ AÇIK

Toplantıda DEVA Partisi ve Gelecek Partisi ile aynı ittifak içinde olup olmayacaklarını sorusuna Aydın,  "Çünkü biz diyaloğu demokrasinin bir parçası olarak görüyoruz. Her parti aynı düşünmeyebilir ama Türkiye meseleleri konusunda ortaklaşa bir hareket zemini oluşturmak, aslında demokrasinin gereğidir. Bu bakımdan biz o diyalog kapısını bütün partilere karşı açık tutuyoruz. Şu ana kadar görüşmediğimiz tek parti HDP oldu, onu da hangi amaçla görüşmediğimizi açıkladık" dedi.