Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, deplasmanda 1-1 berabere kaldığı Adana Demirspor maçındaki hakem kararlarına ilişkin Fenerbahçe TV’ye açıklamalarda bulundu.
 
Hakem Ali Palabıyık’ın yönetimini eleştiren Jorge Jesus, maçın ardından hakemle girdiği diyaloğa dair konuştu ve camiamızın birlik ve beraberlik içinde olduğunun altını çizdi.
 
‘ŞÜPHESİZ’ DİYEBİLECEĞİMİZ POZİSYONLARDA ADALETSİZ HAKEM KARARLARI OLDU. İKİ TANE NET PENALTIMIZ VARDI. VAR DEVREYE GİRİP ORTA HAKEME YARDIM EDEBİLİRDİ ANCAK YAPMADI!
 
Dün oynanan maçtaki hakem yönetimiyle ilgili Teknik Direktör Jesus, “Fenerbahçe taraftarına seslenmek istiyorum çünkü onlarla iletişim halinde olmamız önemli. Dün yaşananlardan sonra hem bizler hem onlar mağdur oldular. Yaşananlardan etkilendiler. ‘Şüphesiz’ diyebileceğimiz pozisyonlarda adaletsiz hakem kararları oldu. İki tane net penaltımız vardı ki orada VAR devreye girip orta hakeme yardım edebilirdi. ‘Görmedi’ değil orada devreye girmek istemediler.
 
Ben Fenerbahçe’nin bu durumda yara aldığını düşünüyorum. Evet, çok iyi bir performans sergiledik, iyi bir maç çıkardık. Eğer normal bir hakem yönetimi olsaydı o maçı kazanırdık. Ama biz yolumuza devam ediyoruz, özgüvenli bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eğer her şey adil bir şekilde ilerlerse biz zaten tekrardan ilk sırayı alırız.
 
Türkiye’ye geldiğimden beri daha önce hakemler hakkında hiçbir zaman konuşmadım. Kendilerine büyük bir saygı duyuyorum ama dün maçta yaşananlar bizim için fazlaydı. Yıllardır bu işi yapıyorum ve buna benzer bir şeyi daha önce görmemiştim. Bir takımın saha çerisinde bu kadar mağdur olduğu bir durumu, dün Fenerbahçe’nin başına gelen durum gibi bir durumu daha önce görmemiştim. Dolayısıyla maç sonunda hakemin yanına gidip bunu dile getirmek istedim ama bunu saygısız veya terbiyesiz şekilde yapmadım. Maç bittikten sonra sadece son pozisyon için kendisine katılmadığımı belirtmek için yanına gitmiştim. Belirtmiş olduğum gibi daha önce böyle bir şey görmedim.” değerlendirmesini yaptı.
 
KENDİSİNE SAYGISIZ HİÇBİR SÖYLEMİM OLMADI. SADECE MAÇIN SON DAKİKASINDA BİZE VERMESİ GEREKEN SERBEST VURUŞTAN BAHSETTİM
 
Maçın ardından hakemle girdiği diyaloğa ilişkin Teknik Direktör Jesus, “Orada kendisine saygısız hiçbir söylemim olmadı. Aslında maç bittiği zaman hakemin etrafında çok fazla oyuncu vardı, Fenerbahçeli oyuncular da vardı. Benim sahaya girerken ilk niyetim Fenerbahçeli oyuncuları uzaklaştırmaktı, bu amaçla girmiştim ama sahaya girdiğim zaman hakemle bir diyaloğum oldu. Kendisine penaltılardan bahsetmedim bile, sadece maçın son dakikasında bize vermesi gereken serbest vuruştan bahsettim. Ceza sahası içinde değildi, dışındaydı ama serbest vuruşu vermesi gerektiğini söyledim. Penaltılardan bahsetmedim bile. Ama bu konuşmanın sonunda kendisi bana kırmızı kart gösterdi. Nedenini bilmiyorum. Bana saygısız bir davranışta bulunduğumu söyledi ama ben ona herhangi bir kötü söylemde bulunmadım.” açıklamasını yaptı.
 
DÜNKÜ SONUÇ SONRASI KULÜBÜMÜZÜN KÖTÜ ETKİLENEBİLECEĞİNİ DÜŞÜNENLER OLABİLİR AMA TAM TERSİ, BU TARZ BİR SONUÇ ALDIKTAN SONRA DAHA DA BİRLİK OLMUŞ ŞEKİLDE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ
 
Camiamızın içinde bulunduğu birlik ve beraberlikle ilgili de açıklamalarda bulunan Teknik Direktörümüz taraftarlarımıza da seslendi. Jorge Jesus, “Şu anda rakibimiz Galatasaray’ın 6 puan gerisindeyiz fakat ligin bitmesine henüz çok fazla maç var ve Türkiye Ligi çok çekişmeli bir lig. Bu ligde her takım puan kaybedebiliyor. Biz birinci sıraya tekrar çıkabileceğimiz düşüncesindeyiz, bu özgüvenimiz var. Dünkü sonuç sonrası bizim Kulübümüzün kötü etkilenebileceğini düşünenler olabilir ama tam tersi bu tarz bir sonuç aldıktan sonra daha da birlik olmuş şekilde yolumuza devam ediyoruz. Herkes gördü ki Takımımız harika bir performans gösterdi maçta ama hakem kararları sebebiyle galip gelemedik. Biz aradaki puan farkını kapatıp tekrardan birinci sıraya ulaşabilmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.