Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saray İktidarı ne yapıyor?

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Neden Taliban’la konuşuyorsun? Bir kez daha söylüyorum, yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın Erdoğan!" dedi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Afgan sığınmacılara ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bir kez daha uyardı.

Erdoğan: Yunanistan tarafından Lozan Barış Antlaşması'nda kayıtlı şartlar aşındırılmaktadır Erdoğan: Yunanistan tarafından Lozan Barış Antlaşması'nda kayıtlı şartlar aşındırılmaktadır


CHP lideri Kııçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:"Avrupa liderleri “Afganistan Sığınmacı sorununu Türkiye ile halletmeliyiz” demeye başladılar. AB neden İran’la değil de Türkiye ile konuşalım diyor? Komşu değiliz, neden biz? Siz verin bu sorunun yanıtını sevgili halkım. Sizce İran böyle bir Sığınmacı Anlaşmasına ‘evet’ der mi?


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saray İktidarı ne yapıyor? Taliban'la konuşacağım diyor. Afganistan’la aramızda 2.940 km mesafe var, sığınmacı İran’dan geliyor, İran yerine neden Taliban’la konuşuyorsun? Bir kez daha söylüyorum, yeni sığınmacılar getirecek hiçbir anlaşmaya imza atamayacaksın Erdoğan!"