Karacabey’de metruk binaların yıkım işlemleri sürüyor. Son olarak Danişment Mahallesindeki bir metruk binanın yıkım işlemi, ekipler tarafından başarıyla gerçekleştirildi.

Karacabey genelinde metruk binalarla ilgili yıkım çalışmaları aralıksız sürüyor. Son olarak Danişment Mahallesinde gerçekleşen yıkımla birlikte, ilçede ortadan kaldırılan metruk bina sayısı da 116 oldu. Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen yıkımlar, ilçenin dört bir yanında sürerken, prosedürlerin tamamlanmasının ardından yıkım işlemleri titiz bir şekilde yürütülüyor.

6 yaşındaki çocuğun parmakları koptu 6 yaşındaki çocuğun parmakları koptu

Ekipler, Danişment Mahallesindeki metruk binanın yıkımını da başarıyla tamamladı. Kent genelindeki metruk binaların yıkımlarının aralıksız sürdüğünü ifade eden Belediye Başkanı Ali Özkan, Karacabey’i daha yaşanabilir bir kent hedefiyle gerek altyapı gerekse de üstyapı çalışmaları ile geleceğe hazırladıklarını kaydetti.

Mahallelerde hem görüntü kirliliği hem de güvenlik açısından risk oluşturan metruk binaları ortadan kaldırmaya devam edeceklerini vurgulayan Özkan, bu çalışmaları kararlı bir şekilde sürdüreceklerini ifade etti.