Görükle'de heyecan dolu bir buluşma gerçekleşti! CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, "Bozbey Burada" adlı dijital platformunun yeni bölümünde Görükle'deki gençlerle bir araya geldi.

Bozbey, Görükle'de yaşayan gençlerin taleplerini ve sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini paylaştı. Enerjisi ve samimiyetiyle gençleri büyüleyen Bozbey, Bursa'nın geleceği için önemli mesajlar verdi.

Görükle'ye Metro Talebi

Çevreyi kirletenlere zabıta müdahalesi Çevreyi kirletenlere zabıta müdahalesi

Toplantıda en çok dile getirilen taleplerden biri, Görükle'ye metro hattının uzatılması oldu. Bozbey, bu konudaki görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

"Bursaray'ın Üniversite'nin içine gitmemesi büyük bir hata. Metro hattının İzmir yoluna kaydırılması yanlıştı. Yer altından giden projeyi yukarı kaldırıp İzmir yoluna aldılar. Biz itiraz etmemize rağmen yapıldı. Eğer Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin kuzey tarafından devam eden bir hat olsaydı hem KYK yurtlarına hem de diğer fakültelere daha yakın bir yere konumlanacaktı."

Nilüfer Dernekler Yerleşkesi Modeli Örnek Gösterildi

Derneklerin faaliyetlerini yürütebilmeleri için mekan sıkıntısı yaşadıklarını belirten Bozbey, Nilüfer Dernekler Yerleşkesi'ni örnek göstererek şunları söyledi:

"Nilüfer Dernekler Yerleşkesi Türkiye’de örnektir. Bu modeli diğer ilçelerde de uygulayarak salon ihtiyacını azaltabilir ve derneklere daha rahat çalışma imkanı sunabiliriz."

Sandık Güvenliği ve Gönüllü Platformu

Seçimlerde sandık güvenliği konusuna da değinen Bozbey, gençleri gönüllü platformuna davet ederek şunları ifade etti:

"Gençlerin hassasiyetlerini anlıyor ve biliyoruz. Vatandaşlarımızı özgürlüğümüz ve demokrasimiz adına iyi bir seçim geçirmek için gönüllü platformuna davet ediyoruz. Kimsenin oyu bir başkasına yazılmasın. Herkesin oyu korunsun."

Gençlerle İşbirliği ve Sosyal Belediyecilik

Göreve gelmeleri halinde sosyal belediyecilik anlayışı ile üniversite topluluklarını çözüm ortağı olarak göreceklerini belirten Bozbey, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Uludağ Üniversitesi topluluklarıyla çok iyi ilişkiler kurmuştuk. Sorunlarını dinledik, önerilerini aldık. Şimdi büyükşehir dönemimizde bunu sürekli yapmak istiyoruz. Gençlerin ne beklediğini mutlaka anlamamız gerekiyor. Projelerine büyükşehir olarak tam destek olacağız."

Gençlerin Gelecek Kaygısı ve Yeniden Hayal Kurmak

Bozbey, birçok gencin yurt dışına gitmek istediğini ve hayal kuramadığını belirterek şunları söyledi:

"Gençler artık ülkemizde hayal kuramıyor. Bizim zamanımızda hayal kurar ve bunları gerçekleştirirdik. Şimdiki gençlerin hayal kuramadığını görmek beni derinden üzüyor. Biz gençlere yeniden hayal kurdurmak zorundayız. Gençleri hayal kurmaya özendirmemiz lazım."

Bursaspor'a Destek Sözü

Bursaspor'a sahip çıkacaklarını ve eski güzel günlerine döndüreceklerini belirten Bozbey, şunları da ekledi:

"Bursa ayağa kalkacak, Bursaspor da ayağa kalkacak. Bu kentin takımı bu kentin markasıdır. Bursaspor’a muhakkak sahip çıkacağız. Bursasporlular hiç merak etmesin. Eski güzel günlerine döndüreceğiz."

Festivallerin Devam Edecek Olması

Bursa'da iptal edilen festivallerin sorulması üzerine Bozbey, şunları söyledi:

"Festivaller azalmayacak, artacaktır. Mutlaka festivaller devam edecek. Ertelenen veya yapılmayan festivaller için düşüncem çok net; gençlerin eğlenebileceği ortamları kısıtlarsanız onları farklı alanlara itersiniz. Nilüfer’de bunu yıllarca yaptık. Dağ yöresindeki gençlerimiz de bunu istiyor. Bursa