Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir'in katılımıyla Nilüfer 22. Uluslararası Spor Şenlikleri'nin açılışı Cengiz Göllü Voleybol Salonu'nda gerçekleşti.

2001 yılından bu yana düzenlenen ve bu yıl 22'ncisi düzenlenen şenlikler, 20 Nisan - 20 Mayıs tarihleri arasında sürecek. Şenliklere Nilüfer'den ve yurt dışından gelen öğrenciler katılacak, 24 branşta spor müsabakaları ve çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Açılış töreninde konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, şenliklerin Nilüfer'de yaşayan tüm vatandaşların sahiplenmesiyle sürdürülebilir hale geldiğini söyledi. Bozbey, "22 yıl önce başlattığımız Spor Şenlikleri aileler tarafından, gençler tarafından tüm Nilüferliler tarafından sahiplendi ve sürdürülebilir hale geldi. Sizleri kutluyorum. En önemlisi başlayan bir etkinliği sürdürülebilir olmasıdır. Siz bu etkinliği sürdürülebilir hale getirdiniz." dedi.

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir ise şenliklerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı da kapsadığını hatırlatarak, "Sağlıklı, aklı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek istiyoruz. Atatürk gençliğine yakışır bir centilmenlik ruhuyla, çocuklarımızı hem sporla, hem dayanışma ve kardeşlik duygularıyla buluşturmak istiyoruz." dedi.

Bursa Turizmi: 2 Günlük Konaklamanın Hedefi! Bursa Turizmi: 2 Günlük Konaklamanın Hedefi!

Konuşmaların ardından minik sporcuların branş ve dans gösterileriyle açılış töreni sona erdi.

Şenlik programı:

  • 20-24 Nisan: Masa Tenisi, Atletizm, Güreş, Judo, Karate, Tekvando, Badminton, Basketbol, Voleybol, Futbol, Hentbol, Golf, Tenis, Okçuluk, Yüzme, Boks, Halter, Jimnastik, Masa Tenisi, Bowling, Bilardo, Dart
  • 25 Nisan - 20 Mayıs: Kültürel Etkinlikler, Konserler, Sergiler, Atölyeler

Daha fazla bilgi için:

Editör: Sıcak Havadis