Nilüfer Belediyesi, çocukların yaz tatilini kitaplarla dolu ve keyifli bir şekilde geçirmeleri için "Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz" projesini düzenliyor. Bu kapsamda Demirci Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, çocuklar için yaratıcı okuma atölyesi ve ebeveynler için sanat terapisi atölyesi düzenlendi.

Etkinliğe katılan Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, çocuklara kitap okuyarak keyifli vakit geçirdi. Özdemir, projeye ilişkin şunları söyledi:

"Çocukları ilkokula başlamadan önce kitaplarla tanıştırıyoruz. Bu sayede okuma alışkanlığı kazanmalarını ve kütüphanelerle tanışmalarını sağlıyoruz. Okul öncesi bir hazırlık niteliği taşıyan bu projede çocuklar hem sosyalleşiyor hem de becerilerini geliştiriyor. Yaz tatilini dolu dolu geçirmeleri için farklı etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz."

Osmangazi'de Kültür Gezileri Başladı Osmangazi'de Kültür Gezileri Başladı

Yaratıcı Okuma Atölyesi ve Sanat Terapisi

Yazar Melek Turgay tarafından yönetilen yaratıcı okuma atölyesinde 6 yaş grubu çocuklar keyifli vakit geçirdi. Psikolojik danışman Gönül Hazneci ise sanat terapisi atölyesinde ebeveynlere, çocukların gelişimleri ve 1. sınıfa hazırlık süreci hakkında bilgiler verdi. Ebeveynler, atölye çalışmasında çocuklarına okula başladıklarında vermek üzere "cesaret bebeği" de hazırladı.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından 2011 yılından beri düzenlenen "Biz Bu Yaz Kütüphanedeyiz" projesi, Temmuz ayı boyunca farklı etkinliklerle devam edecek.

Editör: Sıcak Havadis