Erkan Aydın, makamında vatandaşları ağırladı Erkan Aydın, makamında vatandaşları ağırladı

Sanata ve sanatçıya desteğini her alanda sürdüren Osmangazi Belediyesi, bu yıl 13. kez düzenlediği Liseler Arası Mevlana Şiir Yarışması ile gençleri teşvik etmeye devam ediyor. Yarışmaya Türkiye genelindeki liseli öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Yazdıkları en güzel şiirlerle yarışmaya katılan öğrenciler, eserlerini uzman jürinin beğenisine sundu.

Jüri üyeleri Metin Önal Mengüşoğlu, Nesrin Karaca, Sadettin Eğri, Mustafa Beşpınar ve Ercan Yılmaz tarafından titizlikle değerlendirilen eserler arasından dereceye girenler belli oldu.

Birincilik ödülünü "Neyden Kalbim" adlı şiiriyle Fatma Zülal Kaymak, ikincilik ödülünü "Ensarı Erbaa" adlı şiiriyle Muhammet Alatar ve üçüncülük ödülünü "Arayış" adlı şiiriyle Hacer Betül Süslü kazandı.

Mansiyon ödülü alan Seda Derman, Zekiye Betül Erkalp ve Canan Akhüseyinoğlu ise 3 bin TL para ödülünün sahibi oldu.

Dereceye giren öğrenciler ödüllerini Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın elinden aldı.

Şadırvanlı Han Eğitim Akademisi'nde düzenlenen törende konuşan Başkan Dündar, şunları söyledi:

  • "Osmangazi Belediyesi olarak şehircilik ve tarihi dokunun ayağa kaldırılması noktasında önemli hizmetlerimiz var. Bunun yanında sosyal ve kültürel faaliyetlerde de öne çıkan etkinliklerimiz mevcut."
  • "Restore ettiğimiz Ördekli Kültür Merkezi, Seyyid Usul Kültür Merkezi, Kedili Tekke ve Şadırvanlı Han Eğitim Akademisi, markalaşmış ve çok fazla etkinliğin yapıldığı eserlerimiz olarak ortaya çıkıyor."
  • "Belediyemiz Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Yarışması 21 yıldır, Liseler Arası Mevlana Şiir Yarışması ise 13 yıldır sürdürüyoruz. Bu yarışmayı Osmangazi sınırları içinde başlattık, Bursa geneline yaydık. Şimdi ise Türkiye çapında sürdürüyoruz."
  • "Dereceye giren eserlerin sahibi öğrencileri tebrik ediyorum."

Şair Metin Önal Mengüşoğlu da törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

  • "Bursa'mızı kültürel anlamda ihya etmek için çalışan Mustafa Dündar başkanımıza verdiği destekten dolayı tebrik ediyorum. 13 yıldır devam ettirdiğimiz bu yarışma son derece kıymetlidir."

Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Sezer de törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

  • "Şehri ihya ederken kültürel anlamda da bu ihyayı gerçekleştiren Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar'a teşekkür ediyorum."

Törende dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Liseler Arası Mevlana Şiir Yarışması, gençlerin şiir yazma yeteneklerini geliştirmelerine ve Mevlana'nın felsefesini daha iyi anlamalarına katkıda bulunuyor.

Osmangazi Belediyesi'nin bu anlamlı yarışmayı düzenlemesi takdire şayandır.

Yarışmanın sonuçları:

Birinci: Fatma Zülal Kaymak - Neyden Kalbim (8 bin TL) İkinci: Muhammet Alatar - Ensarı Erbaa (7 bin TL) Üçüncü: Hacer Betül Süslü - Arayış (6 bin TL)

Mansiyon:

  • Seda Derman
  • Zekiye Betül Erkalp
  • Canan Akhüseyinoğlu (3 bin TL)