Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, TVNet'de Serhat İmrahimoğlu'nun hazırladığı, Net Bakış programında konuştu. Özal öncellikle acı üzerinden siyaset yapmak ,iktidar yada muhalefet hiç doğru değil, Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın dediği gibi sorumluların cezalandırılması lazım.Özal Bana göre Türkiye'deki tüm kömür madenlerin hepsinin kapatılması çalışanların  başka işler verilmesi lazım.

 Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal,Dünya'da Amerika  237 milyar ton kömür maden rezervi olan ülke , Rusya 157 milyar ton dünyada 2. rezervi olan ülke, Çin ise 115 milyar ton rezervi olan ülke, Türkiye'nin rezervi ise sadece 20 milyar ton rezervi var bunun da 19.2 milyar tonu sadece linyit rezervi var linyit 2000-3000 civarında kaloriye sahip buda hiçbir şeye yaramayan kömür tipi.Bugün elektrik santrallarinde ve çimanto fabrikalarında kullanılan kömürlerin hepsi ithaldir.

Eskiden madenlerde 50 bin kişi çalışırdı, şu anda çalışan sayısı azaldı. Türkiye güçlü rezeverlere zaten sahip değil. Turgut Özal Dönemi'nde 1990 yılında bir yürüyüş oldu 100 bin kişi Soma'dan yürüyüşe kaltılar.Turgut Özal o zaman dedi ki bu insanları yerin 350  metre  altına sokmayalım dedi.Turgut Özal o zaman bu insanlara başka iş verelim demişti.İşçi sendikasıyla anlaşılamamıştı sonra ne oldu maden kazasında 300 kişiye yakın vatandaşımızı kaybetmiştik.

Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal,  Türkiye'de Son 20 yılda 921 kişi madenlerde hayatını kaybetti.2018 yılında Almanya kömür madenlerini kapattı ama onlarda bile son 20 yılda ölen sayısı 6 olmuş. Küresel ısınmadan dolayı kömür meden ocakları kapatılıyor çoğu ülkede.

Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, Kılıçdaroğlu'nun Amerika seyahati ilgili kendi tercihidir.Siyasal iletişim olarak doğru yada yanlış olabilir ona ben karar veremem. Ben bugün parti lideri olarak Amerika'ya yapacağım seyahatim farklı olurdu, kendisinede bunu tavsiye ederdim.

 Ahmet Özal, Ben uzun zaman Amerika'da yaşadım ben olsam Amerika'daki siyasetin lobiler tarafından nasıl idare edildiğini  yapıldığını bilirim. Özal; Dış siyasette iktidar yada muhalefet diye bir ayırım olmaz. Ben oraya gittiğim zaman özellik Rum ve Yunan Ülkelerinin lobilerini destekleyen senatör ve kongre üyelerine  Ege'de yaptıklarını anlatırdım.

 Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, Amerika'da Türkiye'nin tezlerini anlatırdım,Siyasetçi  Demokrat yada Cumhuriyetçi olanlara Nato ülkesi olarak Türkiye'nin Nato'nun en önemli 2. büyük ordusu oldumuzu ve F 16 projesine karşı çıkanlarının ne kadar yanlış yaptıklarını anlatırdım.Özal Amerika'da kasım ayında bir seçim olacağını biliyoruz rum ve ermeni lobilerinden oy almak için  F 16 alımlarını uzatıyorlar.F 35'den  çıkmanın faydası vardır belki çünkü Türkiye'de gelişen milli muharip uçağımız gibi savunma sanayinde büyük gelişmeler var.