Nilüfer'in bereketli topraklarını korumak ve tarımı canlandırmak için kolları sıvayan CHP Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, kırsal mahalleleri ziyaret ederek çiftçilerin taleplerini dinledi.

Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz. Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz.

Hasanağa, Fadıllı, Akçalar, Başköy ve Ayvaköy'deki vatandaşlarla bir araya gelen Özdemir, tarım topraklarının korunmasının gelecek için ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Nilüferli çiftçilere üretimden pazarlamaya her aşamada destek olacaklarını belirten Özdemir, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

  • "Önceliklerimiz arasında tarımsal üretimi canlandırmak var. Tarımı destekleyeceğiz, üretimin artırılmasını sağlayacağız."
  • "Kooperatifçilik modelini de yaygınlaştırmak istiyoruz. Belediyenin içinde olacağı bir yapıyla üreticiyi de mağdur etmeden Nilüfer'de yetiştirilen ürünler için bir satış modeli geliştirmek istiyoruz."
  • "Tarım topraklarını korumak geleceğimiz için, çocuklarımız için çok önemli."

Hasanağalı üreticilerin Enginar Kooperatifi kurma taleplerini de dikkate alan Özdemir, Nilüfer'in her köşesinde tarıma ve çiftçiye destek olacaklarını ifade etti.

Fadıllı, Akçalar ve Ayvaköy'deki incilerle ünlenen üreticiler de mahalleleri için destek taleplerini ilettiler. Kırsal mahalle olmanın dezavantajlarını yaşayan mahalle sakinleri, düğün salonu, pazar alanı, otopark ve yolların bakımı gibi konularda da taleplerde bulundular.

Tüm talepleri dikkatle dinleyen Şadi Özdemir, çözümleri birlikte bulacaklarını ve Nilüfer'i tarımda da marka şehir yapacaklarını söyledi.