Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı, en büyük projelerinin mevcut futbol takımını ayağa kaldırmak olduğunu söyledi.

Beşiktaş Kulübü’nün eski yöneticilerinden Serdal Adalı, İstanbul Beşiktaş’ta yer alan bir otelde basın toplantısı düzenledi. Adalı, 3 Aralık Pazar günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda başkanlığa aday olduğunu duyurdu. Serdal Adalı, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

"Transferler için çalışmalara başlayacağız"

Öncelikle taraftarlara iyi transferler izleteceklerini belirten Adalı, "Ben bugünkü maçtan sonra Rıza hocamla (Çalımbay) buluşacağım. Takımın eksikliklerini belirlemiş olur. Seçilmiş gibi hazırlıklarımızı yapacağız. Devre arası transfer dönemine kadar hangi futbolcular olacağını, kimlerle konuşacağımızı tespit edip, 3 Aralık’a kadar olan süreyi kullanmak istiyoruz. Borçlar bizi hiç ürkütmedi. Takımın hangi noktaya ihtiyacı varsa biz o noktaya transferi yaparız. Para yoksa da cebimizden koyarız. Mevcut durumda takımı bir an önce yukarılara taşımamız lazım. Yukarı taşımazsak elimizde ne yapacağını bilmeyen futbolcu topluluğu kalacak. Biz hocamızın isteği doğrultunda bir an önce çalışmalara başlayacağız. Pek boşa harcayacak zamanımız yok" ifadelerini kullandı.

"Yönetim kurulu az çok oluşmaya başladı"

Yönetim kurulunu da yavaş yavaş oluşturmaya başladıklarını dile getiren Serdal Adalı, "Bugünden isimleri telaffuz etmek istemiyorum ama çok iyi bir yönetim kurulu olacak. İş adamı da profesyonel eski futbolcu da olacak. Gayet kuvvetli bir yönetim kurulu olacağından şüphem yok" diye konuştu.

"Büyük transfer düşünüyoruz"

Yıldız transfer düşündüklerinin de altını çizen siyah-beyazlıların başkan adayı, "Bu sene yapılan transferleri eleştirmek istemiyorum çünkü bu futbolcularla sezon sonuna kadar devam edeceğiz Birkaç tane taraftarı mutlu edecek transfer yapacağız. Sırf taraftarı mutlu edecek transferler de olmayacak. Bu transferleri gerçekleştirecek gücümüz ve hazırlığımız var" şeklinde konuştu.

"Bizim birinci önceliğimiz Ümraniye’nin tapusunu almak"

Taşınmazlar konusunda projelerinin olup olmadığının sorulması üzerine Adalı, "Ben 2011’deki yönetim kurulu zamanında Orhan Saka ağabeyimle onun hazırladığı proje üstünde çalıştık. Ümraniye ile ilgili bir türlü kısmet olmadı. Bizim birinci önceliğimiz Ümraniye’nin tapusunu almak. Bir önceki seçimde hazırladığım bir altyapıyla ilgili proje vardı. Onu da Ahmet başkanımıza (Çebi) bıraktım. Ümraniye’nin içinde bir projeydi, akademiyle ilgili. Parasını da alacağımdan bıraktım, yetmezse de üstünü vereyim dedim ama kısmet olmadı" dedi.

"Federasyonda birileri, Beşiktaş’ın önünü kesmesi için bir çalışma içinde"

"Federasyonda, Beşiktaş’a karşı birileri, Beşiktaş’ın önünü kesmesi için bir çalışma içinde" diyen Adalı, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu makası açmak Beşiktaş’ın faydasına olan bir şey değil. Biz bu makası geri kapatacağız. Bunun için çok uzun senelere de ihtiyaç yok. Genel kurul bize bu görevi verirse gerek kadro gerek tesisleşme olarak onların seviyesine geleceğimizden hiç şüphem yok."

"Gelecek sene şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturup şampiyon olmak, en büyük projemiz bu"

Şu anda en büyük projesinin futbol takımını ayağa kaldırıp yukarılara taşımak olduğunun altını çizen Serdal Adalı, "Hepimiz her seçimde her başkanın projelerini izledik ama bir tane de bunu yapacağız dedikleri bir proje gerçekleşmedi. Hayali projelerle bu camiayı yormanın, yapamayacağımız işleri göstermenin manası yok. Beşiktaş’ın eksiklerinin farkındayız. Tesis olarak yapmamız gerekenleri de biliyoruz. Sıkıntıların nereden geldiğini biliyorum. Ümraniye konunda geçtiğimiz 3-4 senedir Tarım Bakanlığı’na gidiliyor, izin alınıyor. İnşallah bu önümüzdeki dönemde Ümraniye’nin tapusunu alırsak rahmetli Süleyman Seba’dan sonra bir tapu kazandırmış olacağız Beşiktaş’ımıza. Gelecek sene şampiyonluğa oynayacak bir takım oluşturup şampiyon olmak, en büyük projemiz bu. Ben başkan olsam da olmasam da her yönetime yardımcı olacağım. Bir şey var mı, diye gittim bundan önce de her yönetime ama burayı yap diye bir talep gelmedi. İnşallah başkan olduktan sonra Fulya Şan Ökten Tesisleri’ni bitirip Beşiktaşlılara kazandırırız" şeklinde konuştu.

"Sportif direktör olarak Mehmet Özdilek ile yola devam edeceğiz"

Göreve seçildikleri takdirde camianın önemli isimlerinden eski futbolcu Mehmet Özdilek’i sportif direktörlüğe getireceklerini açıklayan Adalı, "Bir an önce çalışmaya başladık. Dün Mehmet Özdilek hocamızla görüştüm. Allah kısmet ederse kazandığımız günden itibaren Sportif Direktör olarak Mehmet Özdilek ile yola devam edeceğiz Camianın içinden bir kardeşimiz olacak, futbolu bu şekilde organize etmek istiyoruz" diye konuştu.

"Rıza Çalımbay varken, yeni bir hoca arayışına girmek normal gelmiyor"

Rıza Çalımbay’ın, dün Beşiktaş Teknik Direktörü olarak göreve başlamasının ardından tecrübeli teknik adamı aradığını da söyleyen Serdal Adalı, "Artık Beşiktaş’ın Rıza hocası, Beşiktaş’ın içinden gelmiş, camiaya mal olmuş bir teknik direktör varken, yeni bir hoca arayışına girmek normal gelmiyor. Önümüzdeki maçtan sonra bir milli takım arası olacak. Ben eminin Rıza hoca bu takımı toparlar. Biz de devre arası eksikleri tamamlayıp, ikinci yarı bambaşka bir Beşiktaş kazandırmak istiyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

Amatör şubelerle ilgili şu anki yönetim kurulunun çalışmalarını olumlu olduğunun altını çizen Başkan Adayı Adalı, "Sorunlar var ama her branşa bir sponsor bularak, yetmediği yerde kulüp olarak takviye yaparak götürürüz. Amatör şubeler de bizim için önemli. Şu andaki yönetimin amatör şubelerle ilgili yönetimine bir iki eklemeyle aynı şekilde götüreceğiz" dedi.

Erdoğan, TFF Başkanı Büyükekşi ile görüştü Erdoğan, TFF Başkanı Büyükekşi ile görüştü

"Türkiye Futbol Federasyonu’na ön yargıyla gitmeyeceğiz"

Türkiye Futbol Federasyonu ile nasıl bir ilişki içinde olacaklarıyla alakalı ise Serdal Adalı, "Biz seçildikten sora Türkiye Futbol Federasyonu’na ön yargıyla gitmeyeceğiz ama evimizde yaşanan bu parmak hadisesinden sonra bir açıklama yaptım. Beşiktaş’a hiç kimse parmak sallayamaz, hele kendi evinde hiç sallayamaz. Biz federasyon başkanımızla da bu ilişkileri iyi götürmeye çalışacağız ama Beşiktaş’ın en ufak hakkının yenilmesine müsaade etmeyeceğiz. Bunu da geçmişte Beşiktaş’ı nasıl savunduğumu herkes biliyor. Beşiktaş dünyada en son parmak sallanacak kulüptür. Hiçbir zaman da bunu kabul etmez. Hele evinde hiç kabul etmez. Herkes saygı çerçevesinde birbirinin işini yapmasına müsaade edecek. Gereken mücadeleyi tatlı da sert şekilde de yaparız. Beşiktaş’ın en ufak hakkının yenmesine müsaade etmem" ifadelerini kullandı.

"Yeter ki Beşiktaş’a faydalı olacak bir oluşum olsun"

Başkan adaylığı için isimleri geçen Hasan Arat ve Emre Kocadağ ile de görüştüğünü belirten Adalı, "Beşiktaş’a faydalı olacak her oluşumun içinde olurum. Makam, koltuk bu işler konu Beşiktaş olunca umurumda olmaz. Hasan bey (Arat) ve Emre kardeşimle (Kocadağ) görüşüyorum. Yönetime alabileceğimiz insanları zor ikna edip, yönetimde çalışmasına ikna ediyoruz. Burada para harcamanın haricinde zaman ve emek de harcıyor insanlar. Sosyal medyada görüyorum; Matruşka lafı bu camiaya hiç yakışmıyor. Bu camiaya hizmet vermiş insanlar. Hele ki benimle ilgili ’Onun adamı’ gibi yakıştırmaları bana yapmasınlar. Herkes Beşiktaş geçmişimi biliyor. Bir teklif olursa camianın büyükleri böyle bir oluşuma gayret ederse ben her şeye uyarım. Yeter ki Beşiktaş’a faydalı olacak bir oluşum olsun" şeklinde konuştu.

Serdal Adalı, aynı zamanda Türkiye Jokey Kulübü başkanı olduğunun hatırlatılması üzerine de bu durumun kendisi için sorun teşkil etmediğini söyledi.