Mustafakemalpaşa'da CHP Zaferi: Şükrü Erdem'den Coşkulu Kutlama

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde resmi olmayan sonuçlara göre CHP Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem, geçerli oyların %49,38'ini alarak belediye başkanı seçildi. Seçim zaferini kutlamak için meydanlara doluşan Mustafakemalpaşa halkı ile buluşan Erdem, belediye binası önünde kurulan kürsüde coşkulu bir konuşma yaptı.

Hasret Dindirdik

Erdem, "Gönül birliği adına başlattığımız bu hareketin bugün çok büyük bir sevgi seline dönüştüğünü görmekten büyük mutluluk duyuyorum. Bu gururu bana yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Değerli hemşerilerim hep birlikte başardık. Neyi başardık? Büyük bir hasreti dindirdik. Yaklaşık yarım asırdır ilçemizde kazanamayan Cumhuriyet Halk Partisi bugün sizlerin sayesinde kazandı. Bu başarı hepimizin. İnşallah hep birlikte ilçemize öyle güzel hizmetler yapacağız ki bu bölgede parmakla gösterilen bir ilçe olacak." dedi.

30 Yıl Önce Yaptığımız Gibi Yine Yapacağız

Erdem, 30 yıl önce milletvekili ve bakan olarak ilçeye hizmet verdiğini hatırlatarak, "Tıpkı otuz yıl önce yaptığımız gibi yine yapacağız. Değerli hemşerilerim, sizlere ok büyük vefa borcum var benim. Sizler beni gönlünüze bastınız, beni milletvekili seçtiniz, bakan yaptırdınız. Ben de sizlere layık olmaya alıştım. İnşallah, o gün yaptığımız hizmetlerin daha büyüğünü bundan böyle hep birlikte yine ilçemize yapacak, bu gururu birlikte yaşayacağız." şeklinde konuştu.

Coşkulu Kalabalığa Teşekkür

Ellerinde bayraklarla kutlama alanına gelen coşkulu kalabalığa seslenen Erdem, "Bugün bu coşku her türlü takdirin üzerinde ve size layık olabilmek için ben ve arkadaşlarım, belediye meclis üyelerimiz gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız, sizi mahcup etmeyeceğiz. Çünkü ben de sizler gibi bu ilçenin bir parçasıyım. Ve bu ilçenin sorunlarını çok iyi biliyorum. Çünkü ben hiçbir zaman ilçemden ayrılmadım. Hep sizlerle birlikteydim. Bakanlığım bitti, milletvekilliğim bitti. O günden bugüne yine geldim. Sizlerle beraber oldum. Çünkü ben sizleri seviyorum. Sizlerin beni sevdiğini de biliyorum. Bunun için de gönül birliği içinde hep birlikte yürüyeceğiz." dedi.

Teşekkürler

Erdem, seçim boyunca birlikte yol arkadaşı olan CHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Gökhan Demir'e, kadın kollarına, gençlik kollarına ve seçimde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Mustafakemalpaşa'dan Vekil Çıkaracağız

Erdem, "En kısa sürede gerçekleşecek olan erken seçimde benim hayalim olan bir milletvekilini hatta iki milletvekilini sizlerin desteğiyle ilçemizden çıkaracağız. Benim hayalimdir." dedi. Erdem, "Bir milletvekili Ankara’dan gelecek olan hizmet akışının en büyük faktörüdür, en büyük sağlayanıdır. İlçemize o hizmetin gelmesinde engellerle karşılaşmaması için bir milletvekili ilçemize hizmet getirir." diyerek erken seçimi ve milletvekilinin Mustafakemalpaşa'dan çıkabileceğine işaret etti.

Atatürk Çok Büyük Mutluluk Duyuyordur

Erdem, "Ulu Önder Atatürk, şu an Cumhuriyet Halk Partisi’nin kazanmış olmasından çok büyük mutluluk duyuyordur. Çünkü Ulu Önder Atatürk ilçemize ismini vermiştir ve iki unsur vardır ki onun için çok önemli olan, onu da bize emanet etmiştir. Bunlardan bir tanesi Türkiye Cumhuriyetidir, ikincisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir." dedi.

Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz." Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz."

Şükran ve Teşekkür

Erdem, vatandaşlara gösterdikleri destek ve çabalar için teşekkürlerini yineledi ve coşkulu bir şekilde kutlamalara katıldı.