Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem, bu sabah bir yayın organında sözleri çarpıtılarak yayınlanan habere ilişkin açıklamada bulundu. 

Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz." Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz."

Cumhuriyet Halk Partisi Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem hakkında yayınlanan habere ilişkin yaptığı açıklama ile basın kuruluşu hakkında hukuki sürecin başlatıldığını duyurdu. 

Erdem tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

‘Bugün bir yandaş medya kuruluşu tarafından hakkımda yapılan kamuoyunu yanıltıcı haber gerçekleri yansıtmamaktadır. Sözlerim kesilerek anlamından koparılmış, maksat dışına çıkarılarak toplumda yanıltıcı bir algı yaratılmaya çalışılmıştır. Herkesin tahmin ettiği gibi amaç seçim sürecinde şahsımı yıpratma çabasıdır. Söylemek istediğim “Çözüm sürecinde ve 2019 seçimlerinde AKP iktidarının terörist başı Öcalan’ı legal hale getirdiğidir.’ Bunun dışında kastım yoktur, olamaz da. Söz konusu basın kuruluşu hakkında hukuki süreç başlatılmıştır.”