Mustafakemalpaşa'da Ramazan coşkusu dayanışma ile harmanlandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Adayı Şükrü Erdem, Akar Mahallesi'nde mahalle halkı ve kadınlarla birlikte iftar sofrası kurdu.

Mahalle Kadınları Dayanışmaya Katıldı:

Ramazan ayının getirdiği birlik ve beraberlik ruhu, CHP'nin seçim çalışmalarına da yansıdı. Aday Şükrü Erdem, Akar Mahallesi sakinleri ve mahalle kadınlarının desteğiyle iftar sofrasını hazırladı. Erdem iftariyelik malzemelerini temin ederken, mahalle kadınları da sofranın kurulumunu tamamladı. Komşuluk dayanışmasıyla hazırlanan iftar sofrası, mahallenin ara sokaklarında kuruldu. Yoğun ilgi gören sofrada, Ramazan'ın bir araya gelme ve paylaşma geleneği yaşatıldı.

Dayanışma Ruhu Vurgulandı:

CHP Mustafakemalpaşa İlçe Başkanı Gökhan Demir, iftar sofrasının anlamını şu sözlerle anlattı:

“Her Ramazan Mustafakemalpaşa'da bu birlikteliği yaşıyoruz. Dört ayrı noktada iftar programı düzenlemeyi planlıyoruz ve ilkinde Akar Mahallesi'ndeyiz. Mahalle kadınlarıyla bir araya gelerek nasıl bir iş birliği yapabileceğimizi konuştuk. Onlar da 'Biz de oruç tutuyoruz, bu desteğe ve Şükrü Erdem'e katkıda bulunmak istiyoruz' dediler ve bu akşamı hep birlikte organize ettik.”

Bursa'da Ramazan Bayramı'nda Ulaşım Ücretsiz! Bursa'da Ramazan Bayramı'nda Ulaşım Ücretsiz!

Mahalle Sakinleri Destek Verdi:

Akar Mahallesi'nden bir mahalle sakini ise şunları söyledi:

“Her sene gelenekselleştirdiğimiz bu dayanışma iftarını mahalle halkı olarak düzenliyoruz. Yaşadığımız sürece de devam ettireceğiz. Bu sene Şükrü Erdem'in desteğiyle daha farklı bir organizasyon yaptık. Komşularımız, arkadaşlarımız hepimizin emeği var, tek bir kişinin emeği yok. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

Mustafakemalpaşa Sofrası Hep Birlikte Kurulacak:

“Mustafakemalpaşa sofrasını 1 Nisan'dan sonra hep birlikte oluşturacağız. Halkımızla bu şekilde bütünleşeceğiz” diyen Erdem, Akar Mahallesi'nin dayanışma ruhuna vurgu yaptı ve bu geleneğin ilçede daha da yaygınlaştırılması için çalışacaklarını belirtti.

Konuşmasının ardından mahalle kadınlarına teşekkür eden Erdem'e, mahalle sakinleri "Şükrü gelecek, dertler bitecek" sloganlarıyla destek verdiler.