İSTANBUL (AA) - Türkiye'nin en ünlü ve en uzun süre çalışmış sunucularından Kıvanç'ın vefatını oğlu yazar Ümit Kıvanç sosyal medya hesabından duyurdu.Ümit Kıvanç, hesabından "Halit Kıvanç'ı kaybettik. Bizimle birlikte sevenlerinin de başı sağ olsun." paylaşımında bulundu.

Türkiye'nin önde gelen gazetecilerinden Halit Kıvanç'ın cenazesi 27 Ekim'de öğleyin Zincirlikuyu Camisi'nde kılınacak namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Medyamızın duayenlerinden Sayın Halit Kıvanç’ın vefatını teessürle öğrendim. Sayın Kıvanç’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine, medya camiamıza başsağlığı diliyorum.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, usta gazeteci ve sunucu Halit Kıvanç’ın hayatını kaybetmesinin ardından taziye mesajı yayınladı. CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj şöyle:

“Duayen gazeteci ve sunucu Halit Kıvanç’ın vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. Halit Kıvanç’a Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun.”.

Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,Radyo ve televizyon tarihimizin çok önemli bir figürünü kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum. Halit Kıvanç’a Allah’tan rahmet; ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Türk medyasının usta isimlerinden birisi olan, gazeteci ve sunucu vasıflarının yanı sıra hukukçu kimliğiyle de bilinen, aynı zamanda Türkçemizi çok güzel konuşup seslendiren Sayın Halit Kıvanç’ın vefatından duyduğum üzüntüyü özellikle ifade ediyorum.Bu suretle Sayın Halit Kıvanç’a Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailesine, tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı niyazlarımı iletiyor, mekânı cennet olsun diyorum.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,Hatıralarımızda derin izler bırakan, ülkemizin yetiştirdiği duayenlerden Halit Kıvanç'ın vefatını üzüntüyle öğrendim. Türk basını büyük bir değerini yitirdi... Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun...

Muhabir: Aişe Hümeyra Bulovalı