Teknolojik Tayfa, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde 17 ilçede çocuklarla buluşuyor.Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı himayesinde TRT Çocuk, İSF Studios ve yerel yönetimlerin katkılarıyla hayata geçirilen Rafadan Tayfa’nın son sahne gösterisi Teknolojik Tayfa, Bursalı çocuklarla buluşuyor.

Mudanya Belediyesi, cadde ve sokaklarda yol çalışmalarını sürdürüyor. Mudanya Belediyesi, cadde ve sokaklarda yol çalışmalarını sürdürüyor.

Bursa’dan milletvekili adayı olan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın Bursalı çocuklara hediyesi olan Teknolojik Tayfa, Orhangazi, Gemlik, Harmancık, Orhaneli, Gürsu, Mudanya, Yıldırım, İznik, Kestel ve İnegöl’ün ardından FSM Hastane Alanı’nda Nilüferli çocuklarla buluştu. Alanı dolduran çocuklar, gösteriyi büyük bir coşkuyla izledi.

Çocukların heyecanına ortak olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 13 Mayıs’a kadar 17 ilçede toplam 36 ayrı gösteri yapılacağını hatırlattı. Alanı dolduran çocuklara seslenen Başkan Aktaş, “Geleceğin mühendisleri, mimarları, bilim insanları sizlersiniz. Yüksek teknoloji sizinle gelecek. Teknolojik Tayfa’yı sizlerle buluşturan Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a teşekkür ediyorum” dedi.