Prof. Dr. Ziya Selçuk görevden affını istedi

Milli Eğitim Bakanı Özer: 20 bin öğretmen ataması için ön başvurular 18-26 Temmuz'da, atamalar 1 Eylül'de yapılacak Milli Eğitim Bakanı Özer: 20 bin öğretmen ataması için ön başvurular 18-26 Temmuz'da, atamalar 1 Eylül'de yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Yeni Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer oldu. Yeni Bakan yaptığı açıklamadı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın güven ve tensipleri nedeniyle şükranlarımı sunarım. Yüce Mevla, bu ulvi görevi üstlenirken Aziz Milletimize ve Milli Eğitim camiamıza karşı mahcup etmesin dedi.Devir Teslim Töreni'nde yaptığı ilk konuşmada yüz yüze eğitime ilişkin açıklama yapan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, pandemi döneminde öğrenci, öğretmen ve velilerin çok büyük zorluklar yaşadığının ve çok büyük fedakârlıklar yaptıklarının altını çizdi. 

Özer, eylül ayında okulların açılması için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayarak şunları söyledi:"Geçen 1,5 yılda pandemi dolayısıyla yaşanan kaybın telafisi için Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un da çok önemli çalışmaları oldu. Bu çalışmalar güncellenerek aynen devam edecek. Önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak okulları tıpkı pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazırlamaktır. Türkiye'nin geleceği için yüz yüze eğitime bir an önce geçmek oldukça kritik bir hâl almıştır. Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz. Pandemi dolayısıyla çocuklarımızın bedensel ve zihinsel olarak daha fazla olumsuz etkilenmelerine de müsaade edemeyiz."

Geçmişte ÖSYM Başkanlığı yürüten Özer,2010-2017 yılları arası Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü oldu. Mahmut Özer en son olarak Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.Resmi gazetede yayınlanan kararla Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine 3 yeni isim getirildi. Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili,Prof. Dr. Petek Aşkar, Prof. Dr. Sadri Şensoy yeni bakan yardımcıları olarak görev yapacaklar.

Eski Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bakanlık görevim'i bugün itibarıyla nihayetlenmiştir. Bana ülkemin çocukları için çalışma imkânı sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Milletimize, eğitim ailemize, birlikte görev yaptığım Bakan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.