Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Örgütü Kurban Bayramı arifesinde bir araya gelerek bayramlaştı. Büyük kalabalığa sahne olan bayramlaşma töreninde konuşan Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, “Bugün bayramın arifesindeyiz ama hiç kimse unutmasın ki aynı zamanda genel iktidarın da arifesindeyiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı’nın bayramlaşma töreni Kültürpark Özgen Çay Bahçesi’nde gerçekleşti.

Törene CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, Bursa Milletvekilleri Orhan Sarıbal, Hasan Öztürk, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Şükrü Erdem, Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren, Harmancık Belediye Başkanı Haşim Ali Arıkan, İlçe Başkanları, İl-İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İl ve İlçe Gençlik ve Kadın Kolları, Belediye Meclis Üyeleri, çok sayıda partili ve Bursalı katıldı

Bayramlaşma töreninde kürsüye çıkan ilk isim CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş oldu.

ADALET YÜRÜYÜŞÜ’NÜN YIL DÖNÜMÜ

Yeşiltaş konuşmasında ilk olarak 7 yıl önce Ankara Güvenpark’ta başlayan Adalet Yürüyüşü’nün yıl dönümünü hatırlattı. Bu yürüyüşün hem parti tarihine hem de demokrasi tarihine geçtiğini ifade eden Yeşiltaş, halkın adalet talebinin hala devam ettiğini vurguladı. Yeşiltaş, "Hakkın, hukukun ve adaletin yok edildiği ülkemizde, halkımıza umut olmuş o büyük ve haklı yürüyüş bugün hala devam ediyor" dedi.

Türkiye’nin derin bir adaletsizlik ve ekonomik krizle karşı karşıya olduğunu belirten Yeşiltaş, emeklilerin, çocuk işçiliğin yüksekliğine ve dar gelirli vatandaşların yaşadığı zorluklara dikkat çekti. Yeşiltaş, “1 aylık insan emeğinin 1 aylık kiraya yetmediği, emeklimizin can çekiştiği günlerden geçiyoruz” diye konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin, tarihsel sorumluluğunun bilincinde olduğunu vurgulayan Yeşiltaş, partinin siyaset pratiğinin her geçen gün daha dinamik ve halkın taleplerine cevap veren bir çizgide ilerlediğini söyleyerek emekli mitingi, çay mitingi ve laiklik karşıtı uygulamalara karşı duruşlarının bu anlayışın bir sonucu olduğunu belirtti.

Yeşiltaş, yerel seçimlerde elde ettikleri başarıları hatırlatarak, Marmara Belediyeler Birliği Başkanlığı’na Mustafa Bozbey’in, Tarihi Kentler Birliği Başkanlığı’na Mansur Yavaş’ın, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanlığı’na ise Ekrem İmamoğlu’nun seçildiğini duyurdu. Belediye başkanlarını tebrik eden Yeşiltaş, aldıkları sorumluluktan dolayı teşekkür etti.

Yeni Sağlık Merkezi, 7 bin vatandaşa hizmet verecek Yeni Sağlık Merkezi, 7 bin vatandaşa hizmet verecek

“BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ HALKIMIZA UMUT OLUYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin temelinde halkçılığın yattığını vurgulayan Yeşiltaş, Bursa’da kazandıkları belediyelerde halkçı uygulamaları hayata geçirdiklerini belirtti. "Gururla görüyoruz ki, ülkemizin içinden geçtiği bu karanlık ortamda, Bursa’da, Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanlarımız, yaptıkları ile halkımıza umut oluyor," ifadelerini kullandı.

“2024’Ü ‘NAZIM HİKMET YILI’ İLAN EDEN BİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ VAR”

Temel değerlere karşı yürütülen saldırılara son verdiklerini söyleyen Yeşiltaş, milli bayramların artık Bursa’da şanına yakışır şekilde kutlandığını belirtti. Yeşiltaş, “Bugün Bursa'da Nazım Hikmet’e küfreden bir büyükşehir belediye başkanı yok. Göreve geldiği gibi, 2024 yılını Nazım Hikmet yılı ilan eden bir büyükşehir belediye başkanımız var” dedi.

“TÜM İLÇELERDE ALTI OKLU ŞANLI BAYRAĞI DALGALANDIRACAĞIZ”

Yeşiltaş, Bursa’da yürüttükleri özgüvenli seçim çalışmalarına değinerek, bundan sonraki seçimlerde daha büyük başarılara imza atacaklarına inandığını söyledi. "Bundan sonraki seçimde; Büyükşehir’i, Osmangazi’yi, Nilüfer’i, Gemlik’i, Mudanya’yı, Mustafakemalpaşa’yı, Harmancık'ı göğsümüzü gere gere örnek gösterip, Bursa'nın tüm ilçelerinde altı oklu şanlı bayrağı dalgalandıracağız," dedi.

“GENEL İKTİDARIN ARİFESİNDEYİZ”

Konuşmasında büyük şair Attila İlhan’ın da doğum gününü hatırlatan Yeşiltaş, umudun hiçbir zaman sönmediğini ve sönmeyeceğini vurguladı. Yeşiltaş “Türkiye’yi aydınlık yarınlara çıkarana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Dün olmadı ama yarın elbette olacak" diye konuştu.

Bayramın ve genel iktidarın arifesinde olduklarını vurgulayan Yeşiltaş, “Bugün bayramın arifesindeyiz. Ama hiç kimse unutmasın ki aynı zamanda genel iktidarın da arifesindeyiz. İnanın başaracağız! Mutlaka başaracağız! Yarınları birlikte kuracağız!” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

Editör: Sıcak Havadis