31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, ilk mesai gününde personeli ve vatandaşlarla bir araya geldi. Yıldırım Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen programa Başkan Yılmaz'ın yanı sıra MHP Yıldırım İlçe Başkanı Kadir Taşçı, AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı İrfan Akkaya, belediye meclis üyeleri, personel ve vatandaşlar katıldı.

Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz. Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz.

Yıldırımlıların desteğine teşekkür eden Başkan Yılmaz, "Yıldırımlıların kenti yeniden yönetmek için 5 yıllık bir ruhsat verdiğini" kaydetti. 2019 yılında göreve gelirken "Sensiz olmaz Yıldırım" diyerek hep birlikte yürüyeceklerini ifade ettiklerini hatırlatan Yılmaz, "Göreve gelince de 'Yıldırım sizinle Güzel' diyerek aynı ruhla 5 yıl boyunca bu aziz kente hizmet etmeye gayret ettik." dedi.

Yıldırım Bayezid Han'ın cesaretini, Çelebi Mehmet Han'ın ferasetini ve Emir Sultan'ın şahsiyetini kendilerine rehber edindiklerini belirten Başkan Yılmaz, "Samimiyet ve gayretle çalışıp birçok proje ve hizmet kazandırdık." diye konuştu. Yıldırım'ın değerlerin şehri olduğunu vurgulayan Yılmaz, 5 yıl sonunda "Ne Varsa Yıldırım'da Var. Yıldırım'da Bereket Var" diyecek bir noktaya geldiklerini söyledi.

Seçim sonucunun birlik ve beraberliğin bereketi olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, "Sizlerin verdiği destek ve güven, bu sonucun temel taşıydı. Her birinize minnettarım." dedi. Yılmaz, bu süreçte yanında olan aileme, AK Parti ve MHP Yıldırım İlçe Başkanlarına, teşkilatlara, çalışma arkadaşlarına, mahalle muhtarlarına, sandık kurulu üyelerine, müşahitlere, dualarında eksik etmeyen büyüklerimize, hanımefendilere, gençlere ve çocuklara da teşekkür etti.

Yeni dönemde de samimiyet ve gayretle çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Yılmaz, "Vaat ettiğimiz her bir projeyi, aynı birlik ve beraberlikle, ilham aldığımız değerlerimiz ile daha ileriye taşımaya devam edeceğiz." dedi.