Yıldırım'da Deliçay Deresi'nin ıslah çalışmaları, CHP Yıldırım Belediye Başkan Adayı Mehmet Önder Mutlu'nun gündeme getirmesiyle başladı.

Çevre Düzenlemesi Yetersiz:

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Yeni Dönem Başladı Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Yeni Dönem Başladı

Yıldırım'ın Şirinevler ve Demetevler mahalleleri arasında geçen Deliçay'da ıslah çalışmaları yetersiz kalıyordu. Bölgedeki incelemelerde bulunan Mutlu, derenin küçük bir bölümünde ıslah çalışması yapıldığını, 2024 yılında Bursa gibi bir metropolde bu manzaranın kabul edilemez olduğunu söyledi.

20 Yıldır Hizmet Alınmıyor:

Mutlu, Yıldırım'da 20 yıldır ıslah çalışması yapılmadığını, dere ve çevresinde insanların can güvenliğinin olmadığını vurguladı. "Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır" denilmesine rağmen, yapılan bir şeyin olmadığını ve yapacak bir şey de kalmadığını ifade etti.

Yıldırım'da Değişim Zamanı:

Yıldırım için 20 yıllık iktidarı değiştirme vaktinin geldiğini söyleyen Mutlu, "Yıldırım'ı biz kazandığımızda bu tür manzaralarla karşılaşmayacaksınız. Çocuklarımızın can güvenliğinin olmadığı, insanımızın canının hiçe sayıldığı bir ortam olmayacak" dedi.

AK Parti Harekete Geçti:

Mutlu'nun Deliçay Deresi'ni gündeme getirmesi üzerine AK Partili Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz da harekete geçti. Daha önce herhangi bir adım atılmayan Deliçay için Yılmaz, ekipleriyle birlikte dere kenarına geldi. Sağlamlaştırma ve ıslah çalışmalarına başlandığını ve yakın zamanda tamamlanacağını duyurdu.