Şehit Eren Bülbül'ün annesi oğlunun yaşamını anlatan filmi değerlendirdi: Ben orada Eren'i gerçekten gördüm Şehit Eren Bülbül'ün annesi oğlunun yaşamını anlatan filmi değerlendirdi: Ben orada Eren'i gerçekten gördüm

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen 2020 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’ne katıldı.

Törende konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ilim, sanat ve kültür hayatına yön veren, eserleriyle yolunu aydınlatan sanatçılarla buluşmanın bahtiyarlığı içinde olduğunu vurgulayarak, “2020 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Büyük Ödüllerinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ödüllerini takdim edeceğimiz ilim, kültür ve sanat erbabımızı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmasında, bereketli Anadolu topraklarının sanat üretimi için büyük bir klasör gibi olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti: “Bu, dosya dosya istiflenmiş kültürler ve medeniyetler içeren bir klasördür. Göbeklitepe’den, Eti’den, Lidya’dan, Frigya’dan, Roma’dan, Bizans’tan, Selçuklu’dan, Osmanlı’dan bugüne, katman katman kültür, tabaka tabaka medeniyet ve yığın yığın sanat barındıran zamanın ruhu, bu topraklarda iftiharla yaşamaktadır.

Bu coğrafyaya ait olduğu halde bugün dünya müzelerini dolduran, tarih yahut kimlik hırsızlığının işareti olan eserlerimize bakın… Sadece bu bile, 100’üncü yılına yaklaşan Cumhuriyetimizin aslında ne kadar engin ve derin bir sanat mirasına, o mirasın yeniden üreterek dünyaya parmak ısırtacak eserler ortaya koyma potansiyeline sahip olduğunu göstermeye yeter.”