Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle Mudanya ilçesinde kadınlarla bir araya geldi.

Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz." Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz."

Çağrışan'da Kadınlarla Kahvaltıda Buluştu

Mudanya'nın Çağrışan Mahalle Muhtarlığı tarafından düzenlenen kahvaltıya katılan Başkan Aktaş, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak Mudanyalı ve Halk Eğitim Merkezi'nde eğitim gören kadınlarla sohbet etti.

Kendini Geliştiren Kadınları Kutladı

Mevcut işleriyle yetinmeyip kendini geliştirmek için halk eğitim merkezi kurslarına katılan kadınları kutlayan Başkan Aktaş, özellikle sanat ve meslek kurslarına kadınların ilgisinin artmasından memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Annelik ve Kadınlığın Önemini Vurguladı

Anneliğin ve kadınlığın değeri senede bir gün kutlamakla anlaşılmayacağını belirten Başkan Aktaş, kendi hayatından örnekler vererek annelerin önemini vurguladı. Annesinin emeğine ve fedakarlıklarına değinen Başkan Aktaş, "Kadın annedir, eştir, hayat arkadaşıdır. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü bu kapsamda düşünmeliyiz" dedi.

Mudanya'nın Sıkıntılarını Çözeceklerini Söyledi

Mudanya'nın sıkıntılarını ve ihtiyaçlarını bildiklerini dile getiren Başkan Aktaş, "Planlı bir şekilde çalışarak Mudanya'ya modern bir sosyal tesis kazandırmak istiyoruz. Tüm bu sıkıntıları çözeceğiz. 31 Mart'ta şahsım adına, Gökhan Dinçer'e ve muhtarımıza destek bekliyorum" diye konuştu.

Halk Eğitim Merkezi'ni Ziyaret Etti

Halk Eğitim Merkezi'ni de gezen Başkan Aktaş ve beraberindekiler, eğitim gören kadınlarla sohbet ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Gökhan Dinçer de programa katıldı.

Dinçer, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayarak Mudanya'nın ve Çağrışan'ın tüm sıkıntılarını bildiklerini ve çözüm üretmek için yola çıktıklarını söyledi.

Programda Başkan Aktaş'a AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Mustafa Helvacı, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, AK Parti Mudanya Belediye Meclis Üyeleri ve muhtarlar da eşlik etti.