Nilüfer'de Sağlıklı Ürünler Sofralarda! Nilüfer'de Sağlıklı Ürünler Sofralarda!

İnegöl Belediyesi, Kurban Bayramı'na hazır olduğunu ve tüm ilçe halkının bayramını kutladığını duyurdu. Belediye Başkanı Alper Taban, yazılı bir mesaj yayınlayarak bayramların önemini ve bu bayramda da mazlumlarla dayanışmanın gerekliliğini vurguladı.

Başkan Taban'ın mesajında şu ifadelere yer verildi:

  • Bayramlar birlik ve beraberlik günleridir: "Bayramlar; millet olarak birliğimizi, beraberliğimizi, ezeli ve ebedi kardeşliğimizi hatırladığımız mübarek günlerdir."
  • Kurban Bayramı paylaşma ve dayanışmanın zirvesidir: "Kurban Bayramı ise özellikle kurban ibadetiyle paylaşma ve dayanışmanın adeta en yükseğe ulaştığı bereketli bir zamandır."
  • Mazlumlarla dayanışma: "Bayramı kutluyoruz ancak içimizde başta Filistin ve Doğu Türkistan olmak üzere mazlum coğrafyaların yaşadığı zulmün hüznü var. En kısa zamanda bu zulmün son bulup tüm dünyada barış ve huzurun hakim olmasını diliyorum."
  • Hz. İbrahim ve Hz. İsmail'in sadakati: "Kurban Bayramı bizlere Hz. İbrahim ve Hz. İsmail’in sadakat ve teslimiyetini hatırlatır."
  • Manevi iklim ve yardımlaşma: "Bu ibadet bir yandan kişinin Allah’a yakınlaşması, diğer yandan dayanışma ve yardımlaşma bilincinin gelişmesini ön görür."
  • Bayram sevinci ve hüzün: "Bizler de Kurban ibadetinin manevî ikliminde bir gönül yüceliği yakalayıp Rabbimize yakınlık arayışında olacağız. Aynı zamanda bayram gününde dahi zulüm altında olan Müslüman kardeşlerimiz için dualarımızı edeceğiz."

Başkan Taban'ın mesajı, İnegöl halkına ve tüm İslam alemine hayırlı bayramlar dilerken, mazlumlarla dayanışmanın önemini de hatırlatıyor.

Editör: Sıcak Havadis