Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz. Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Gemlik'te sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve hemşehri dernekleri temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıda Bursa'ya yapılan yatırımlar ve gelecek projeler hakkında bilgiler veren Aktaş, bütçenin yüzde 46'sını yatırımlara ayırdıklarını söyledi.

Bursa'ya Hizmet:

Aktaş, kavga etmeden, gürültü çıkarmadan Bursa'yı güzelleştirmeye çalıştıklarını vurguladı. Yerel yönetici olarak doğumdan ölüme kadar halka hizmet ettiklerini ifade eden Aktaş, 5 sene boyunca muhtarlarla sürekli iletişim halinde kalarak mahallelerin eksik ve aksaklıklarını belirleyerek çözmek için uğraştıklarını dile getirdi.

Yatırımların Artması:

2019'da bütçenin yüzde 22'sini yatırımlara ayırırken, artık bütçenin yüzde 46'sını yatırımlara ayırdıklarını belirten Aktaş, 17 ilçe ve 1060 mahallede tüm ihtiyaçları gece gündüz demeden gidermek için çalıştıklarını söyledi.

Gemlik'e Yatırımlar:

Gemlik'in de ihtiyaçları olduğunu ve bu ihtiyaçları karşılamak için çalışmalar yürüttüklerini anlatan Aktaş, şunları söyledi:

  • "Laylaylom ile zeytin popülaritesini arttıramayız. Elbette festivaller, spor faaliyetleri veya kültür faaliyetleri de yapılacak. Ama biz lisanslı depo yaparsak, sembol zeytin satış noktaları oluşturursak zeytin gibi bir değeri kaybetmeyiz."
  • "112 kilometre deniz sahili, 165 kilometre göl sahili var. Kurşunlu ikinci etapta, Gemlik ikinci etapta, yoğun yağışlarda zarar gören yerlerde çalışmalar hızla devam ediyor."
  • "Gemlik'te turizm konusunu da iyi değerlendirmeliyiz. Gemlik’te yeşil alan miktarını arttıracağız. Yine kentsel dönüşüm çalışmaları da yürüteceğiz."
  • "Deprem bölgesinde deprem gerçeğiyle yaşadığımızı unutmamalıyız. Karacabey’de, Keles’te, Orhangazi’de, Mustafakemalpaşa’da olduğu gibi Gemlik’e de çok amaçlı bir kültür merkezi kazandırmak istiyoruz."
  • "Şuana kadar yaptıklarımız fragmandı. Asıl film, 1 Nisan’dan sonra başlıyor."

Sonraki Durak:

Başkan Alinur Aktaş, Gemlik Esnaf ve Sanaatkarlar Odası'nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi verdi.