Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ve Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde CHP'nin Eşitlik Politika Belgesi'ni imzaladı.

Törende konuşan Dalgıç, belgede yer alan tüm maddelere uyacağına söz verdi. Toplumsal cinsiyet eşitliği için mücadeleyi içeren dokuz maddelik taahhütnameyi imzalayarak başta kadın ve erkek arasındaki ayrımcılık ve cinsiyet eşitsizliği olmak üzere her türlü eşitsizliğe karşı mücadele edeceğini söyledi.

Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz." Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz."

Belediye hizmetlerinde ayrımcılık olmayacağını vurgulayan Dalgıç, ırk, mezhep, inanç ve siyasi tercih farkı olmaksızın herkese eşit hizmet edeceğini söyledi. Göreve geldiklerinde hizmetlerin planlanması, uygulanması ve yürütülmesinde katılımcı bir anlayışla hareket edeceklerini ve her türlü ayrımcılık ile şiddetin karşısında duracaklarını dile getirdi.

Dalgalı, "Kadın umuttur, mücadeledir, azimdir, eşitliktir, gelecektir. Mudanyamızın geleceğini, kadınlarımızı da yanımıza alarak hep birlikte inşa edeceğiz" dedi.

Üreten kadınlara öncelik vereceklerini ifade eden Dalgıç, "Hem kadınlarımızı hem de gençlerimizi ekonominin içine katmalıyız. Ancak bu şekilde kalkınabiliriz. Kadın kooperatiflerimizin ürettiği ürünlerin satışını kolaylaştıracak projeler geliştireceğiz. Üretimi teşvik ederek, tüm kadınlarımızı üretime dahil edeceğiz." diye konuştu.

8 Mart programını sadece kadınlara ayıran Dalgıç, günü kadınlara yönelik etkinliklerle dolu dolu geçirdi. Sabah vardiya değişiminde Yazaki Wiring Technologies Mudanya Fabrikası'nda çalışan kadın işçilere karanfil vererek günlerini kutlayan Dalgıç, sonrasında Mudanya Kent Konseyi Trekking Grubu ile bir araya geldi. Ardından Çepni ve İpekyayla mahallelerini ziyaret eden Dalgıç, buradaki üretici kadınları ziyaret ederek üretim süreçlerini inceledi ve karşılaştıkları sorunları dinledi. Esnaflık yapan kadınları da ziyaret eden Dalgıç, kadınlara yönelik projelerini anlattı.

Törene CHP Mudanya İlçe Başkanı Serdar Akbaba, kadın kolları temsilcileri ve Mudanyalı kadınlar katıldı.