Bursa Valisi Küçük'ten 19 mayıs kutlaması

Değerli Bursalılar;   Milli mücadelenin ilk kıvılcımının atıldığı, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'

Bursa Valisi Küçük'ten 19 mayıs kutlaması
Değerli Bursalılar;

 

Milli mücadelenin ilk kıvılcımının atıldığı, Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak bağımsızlık mücadelemizi resmen ve fiilen başlattığı kutlu günün, 99. yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve coşkusunu yaşıyoruz.

 

Hiç şüphe yok ki, 19 Mayıs 1919, vatan sevgisiyle bir milletin topyekün harekete geçtiği, düşmanın işgalinin ardından hiç vakit kaybetmeden yeni bir devlete giden yolda atılan önemli bir adımdır. Üç kıtaya adalet götüren Osmanlı İmparatorluğu'nun son zamanlarında; coğrafyamızı yeniden şekillendirmek düşüncesiyle, vatan topraklarımıza göz dikenlere karşı Türk Milleti, kahramanlık ve destansı bir cesaretle yeniden karşı durmuş, kadını erkeği, genci ve yaşlısıyla; bu destansı mücadeleye baş koymuştur. Bu kutlu yürüyüşün mimarı Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yürütülen ve kahraman Mehmetçiğin en büyük zaferi olan mücadele sonunda, bugün üzerinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.

 

Tarihi boyunca bütün badireleri atlatmayı başaran aziz milletimiz, bundan sonra da milli mücadeledeki ruhla, kararlılıkla ve azimle hareket edecek daha güzel yarınlara, daha büyük hedeflere kapı aralayacaktır. Bu hedefe, Gazi Mustafa Kemal'in Cumhuriyeti emanet ettiği Türk Gençliğinin azmi, gayreti ve mücadeleleriyle ulaşacağız. Gençlerimizin milli ve manevi zenginlikleriyle, bütün güzellikleriyle birlikte, ülkemize ve devletimize sahip çıkacaklarına eminiz. Bu günün, "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanması işte bu sebepledir.

 

Sevgili Gençler,

Bizler; bilgi çağı olarak nitelendirilen çağımızda, ülke kalkınmasını sağlayacak olan gençlerimizin, modern çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi için üzerimize düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz. Bu bilinçle sizlerle ilgili politikalarımızı en güzel şekilde dizayn etmekteyiz. Sizlerden beklentimiz, bağımsızlığımızın kıymetini bilerek ecdadımızın bu büyük mücadelesinden ders almanız, üzerimizde dalgalanan ay yıldızlı al bayrağımızın ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin ilelebet yaşatılacağının sorumluluk ve bilincinde olmanızdır.

 

Bu duygularla; 19 Mayıs 1919'da başlatılan bağımsızlık mücadelesinin sonunda milletiyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor,  geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı ve Gençlik Haftasını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 16:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER