Bursa'da Ücretsiz Deneme Sınavı heyecanı!

Büyükşehir Belediyesi, lise ve üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için ücretsiz deneme sınavı düzenledi. TYT ve LGS'de dereceye giren öğrenciler ödüllerini Başkan Mustafa Bozbey'den aldı.

Binlerce öğrencinin katıldığı sınav gerçeğe en yakın formatta gerçekleşti. Amacı ise öğrencilerin eksik konularını tespit etmelerine ve sınav öncesi kendilerini ölçmelerine yardımcı olmaktı.

Yıldırım Bayezid Türbesi'ne Tarihi Dokunuş Yıldırım Bayezid Türbesi'ne Tarihi Dokunuş

Sınavda dereceye giren öğrenciler Başkan Bozbey ile bir araya geldi. Başkan Bozbey, YKS'ye en iyi şekilde hazırlanmalarını dileyerek ailelere ve öğretmenlere de teşekkür etti.

Gençlerin isteklerini de dinleyen Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak yeni dönemde de öğrencilere sonsuz destek olacağını ifade etti. Spor ve kültürel alanları çoğaltacaklarını, müzikle buluşmalarını sağlayacaklarını ve sınav dönemlerinde yüzlerini güldürecek çalışmalar yapacaklarını belirtti.

Sınavda derece alan öğrencilere de ödüller verildi. TYT'de birinci olan İsmail Çakır'a akıllı telefon, ikinci olan Eren Yılmaz'a tablet, üçüncü olan Boran Sakarya'ya akıllı saat hediye edildi. LGS'de ise birinci olan Ela Keskin ve Seda Dağ'a akıllı telefon, ikinci olan Ahmet Şimşek, Ecrin Saatçi ve Hatice Kuru'ya tablet, üçüncü olan Yusuf Ertaş'a da akıllı saat verildi.

Öğrenciler ve veliler de sınavdan ve ödüllerden memnuniyetlerini dile getirdi. Okulların bu konuda yeterli olmadığını dile getiren öğrenciler sınav denemelerinin devam ettirilmesini talep etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin bu anlamlı projesi, öğrencilere büyük destek sağlarken, sınav heyecanını yenmelerine ve motivasyonlarını artırmalarına da yardımcı oldu.

Editör: Sıcak Havadis