Başkan Yeşiltaş: ''Nehirden denize kadar, Yaşasın Özgür Filistin!” Başkan Yeşiltaş: ''Nehirden denize kadar, Yaşasın Özgür Filistin!”

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, göreve geldiği 2019 yılından bu yana çocuklar için birçok önemli projeye imza attı. Bu projeler sayesinde Yıldırım'da çocuk olmak ayrıcalıklı hale geldi.

Başkan Yılmaz'ın çocuklara yönelik yatırımlarından bazıları şunlardır:

  • Molla Yegân Çocuk Üniversitesi: Fatih Sultan Mehmet'in hocalarından Molla Yegân'ın ders verdiği tarihi medreseyi yenileyerek çocuklara kazandıran Yıldırım Belediyesi, bu tesiste 6 bin çocuğa bilim ve sanat eğitimi verdi. 18 farklı branşta eğitim alan çocuklar, astronomi ve uzay bilimleri gibi alanlarda da pratik bilgiler ediniyor.
  • Mimar Sinan Çocuk Kütüphanesi: Barış Manço Kültür Merkezi bünyesinde hizmete açılan kütüphanede 6-13 yaş arası çocuklar için 6 bin 500 kitap ve 700 oyuncak bulunuyor. Çocuklar kitap okuyarak oyunlar oynayabiliyor ve atölye çalışmalarına katılabiliyor.
  • Spor Yatırımları: Yıldırım'ı "spor kenti" haline getirmek için çalışan Yıldırım Belediyesi, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi'nin yanı sıra birçok spor tesisi kazandırdı. 365 gün boyunca çocukların ve gençlerin sporla buluştuğu bu tesislerde yeni sporcular yetiştiriliyor. Son 5 yılda 200 bin çocuğa spor ve eğitim hizmeti verildi.

Başkan Yılmaz, bu yatırımlarla ilgili şunları söyledi:

"Aziz şehrimizin süregelen hikâyesinin bir parçası olmaktan gurur duyarak değerlerin şehri Yıldırım'ın güzel çocukları için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Ne Varsa Yıldırım'da Var. Yıldırım İçin Fazlası Var."

Yıldırım Belediyesi'nin çocuklara yönelik yatırımları, kentin geleceği için umut verici bir tablo çiziyor. Bu yatırımlar sayesinde Yıldırım'da çocuklar daha donanımlı, daha mutlu ve daha sağlıklı bir şekilde yetişiyor.

Editör: Sıcak Havadis