Osmangazi’den Her Mahalleye Sosyal Yaşam Alanı

Osmangazi’den Her Mahalleye Sosyal Yaşam Alanı

Vatandaşlara sosyal yaşam alanları sunmak adına her mahalleye park, meydan ve yeşil alan inşa eden Osmangazi Belediyesi, Tuna Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Tuna Meydanı’nı törenle hizmete açtı.

Osmangazi Belediyesi, çarpık ve plansız yapılaşma nedeniyle sosyal yaşam alanlarının bulunmadığı mahallelere, yapmış olduğu park, meydan ve yeşil alanlar ile nefes aldırmaya devam ediyor. Daha önce dar yapılarından dolayı günün her saatinde trafik yoğunluğunun yaşandığı Gürdal ve Ayber caddelerini yaptığı kamulaştırmalar ile genişleten Osmangazi Belediyesi, şimdi de iki caddenin kesiştiği noktada modern bir meydan inşa etti. 17 binanın kamulaştırılması sonucu elde edilen ve bin 500 metrekarelik alanda hayata geçirilen meydanın açılışı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ile vatandaşların katılımıyla gerçekleşti. 

Açılış töreninde yaptığı konuşmada Yeni Zelanda’da yaşanan terör saldırısının kendisini derinden etkilediğini belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen hain saldırının acısını içimizde yaşıyoruz. Yapılan saldırıda kullanılan silahın üzerinde Sultan Murad’ın I. Kosova Zaferi, II. Viyana Kuşatması ve Kudüs’ün Fethi yazıyor. Çünkü unutamıyor ve unutamayacaklar. 49 Müslüman kardeşimize Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum” dedi. 

Türklerin gittikleri yerlerde zulme dur dediklerini ve milletin tarihte olduğu gibi yeniden ayağa kalktığını ifade eden Dündar, “Sultan Murad’ı şehit eden Sırp Obiliç’tir. Bizler 14 yıldır oraya giderek şehit padişahımızı türbesi başında anıyoruz. Fakat ne yazık ki padişahımızın türbesinin bulunduğu ve Müslüman kardeşlerimizin yaşadığı kasabaya onu şehit eden katilin ismi verilmiştir. Bizlerin tek isteği o kasabanın isminin değiştirilmesidir. Türkiye’nin Kosova ile güçlü bir bağı var. Belediyeler ve hükümet olarak onların yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

DÜNDAR: “VATANDAŞIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRAN YATIRIMLARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”
Belediye olarak milletten aldıkları güç ile tüm Türkiye’ye örnek olduklarını vurgulayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, hizmetlerini aralıksız sürdüreceklerini söyledi. Aynı zamanda Bursa’yı Bursa dışına taşıdıklarını kaydeden Dündar, “Tuna mahallemize nefes aldıracak, çocuklarımıza ve hemşehrilerimize yeni bir sosyal alan olacak meydanımızı açıyoruz. Kısa sürede tamamladığımız ve 270 bin TL kaynak kullandığımız meydanımız yeşil alanı, çocuk oyun parkı ile 7’den 77’ye herkese hizmet verecek. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl da Tuna mahallemize bir Gençlik ve Spor Merkezi kazandırmıştık. Tuna Gençlik ve Spor Merkezi ile geleceğimizin teminatı gençlerimizin bir araya gelmesine vesile olduk. Mahallerimize hizmet eden, vatandaşımızın hayatını kolaylaştıran yatırımlarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen ve Tuna Mahallesi Muhtarı Sadettin Göktaş ise Osmangazi’ye yaptığı hizmetlerden dolayı Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür etti. 

Konuşmalarının ardından kurdela kesimi gerçekleşirken, Osmangazi Halk Dansları Topluluğu sahne aldı. Renkli görüntülerin yaşandığı açılış sonunda Başkan Dündar, çocuklar ile birlikte meydanda bulunan parkı gezdi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 17:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER