Bursaspor Altyapısında görev alan 13 futbolcu, Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerimizde düzenlenen imza töreni ile profesyonel imzalarını attılar.

İmza törenine Başkan Ömer Furkan Banaz, Futbol Şube Sorumlumlusu Mehmet Zahit Yanar, Sportif Direktörü İsmail Ertekin, Futbolcularımız ve aileleri katıldı.

Mustafa Genç, Kerem Dede, Tuğhan Yıldız, Emir Kayacık, Yiğit Fidan, Yusuf Sertkaya, Seçkin Batuhan Fırıncı, Melih Sağlam, Alperen Şirin, Abdullah Eren Türkay, Samet Bozkurt, Deniz Dirk Knibbe ve Barış Dalkıran kendilerini profesyonel yapan sözleşmeleri imzaladılar.

İmza töreninin ardından Başkan şunları söyledi: "Sayın velilerimiz hepimize hayırlı uğurlu olsun. Bu genç kardeşlerimize, sizler en çok güvenenler ve inananlarsınız. Hocalarımızın da raporu doğrultusunda 13 futbolcu ile profesyonel sözleşme imzaladık. Kulüp olarak bu arkadaşlarımızın, kardeşlerimizin bundan sonraki futbol hayatlarında hem Bursaspor'a hem kendi kariyerlerine katkı sağlayacaklarına inancımız tam.”

Bursaspor Teknik direktörü Tahsin Tam, sabah antrenmanı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Tahsin Tam şunları söyledi: "Profesyonel yaptığımız futbolcular ilk adımı attılar, yolları çok uzun. Çok azimli bir şekilde çalışmaları gerekiyor.Bursaspor'dan bahsediyorsak yetersizlik diye bir şey konuşmak söz konusu olamaz. Biz buraya kendi çocuklarımızla yola çıkacağımızı bilerek geldik. Doğru çalışırsak oyuncularımızı geliştireceğimizden eminiz. Her geçen gün gelişiyorlar."

Taraftarlarımızdan Destek Bekliyoruz

"Taraftarımızdan destek bekliyoruz fakat bu tek taraflı bir istek değil, onların heyecanını ortaya koyacak bir oyun da oynayacağız. Bu çocuklar onların çocukları, o desteği vereceklerine eminim."

Toplam 5 Hazırlık Maçı

"Ayın 5'inde Al-Tai Suudi Arabistan 1.Lig takımıyla oynayacağız, 8'inde TFF 3.Lig ekibi Aksaray Belediyespor ile oynayacağız. Ayın 11'i ve 14'ü için çalışmalarımız devam ediyor. Kamp dönüşünde 1 hazırlık maçı da Bursa'da oynayacağız."