Bursaspor Olağan Genel Kurulu'nda Enes Çelik, büyük bir coşkuyla kulübün 33. Başkanı seçildi. Kongrede konuşan Çelik, kulübün Süper Lig'e çıkması için var gücüyle çalışacaklarını söyledi.

Oybirliğiyle Seçildi

Yüzüncü Yıl Atatürk Stadyumu'nda açık oylama ile yapılan seçimde Enes Çelik, 4 bin 74 kongre üyesinden 2 bin 751'inin oyunu alarak oybirliğiyle başkan seçildi.

Büyük Bursa Dayanışması Çağrısı

Konuşmasında Çelik, Bursaspor'un zor bir dönemden geçtiğini belirterek, bu süreci atlatmak için büyük bir Bursa dayanışması gerektiğini vurguladı. Çelik, "Öncelikle mevcut durumumuzu sizlerle paylaşmak istiyorum. 1.5 milyar TL’yi aşan toplam borcumuz… Transfer tahtası kapalı… ‘Bursasporluyum’ diyen herkesin hüzne boğulduğu, Süper Lig standartları sahalardan amatör tel örgülü sahalarda oynamak zorunda kalmış Bursasporumuz… Ağırımıza gitse de bu tabloyu görerek, gelecek inşasına hamasi bir yaklaşımla değil, gerçekçi bir yaklaşımla başlamalıyız." dedi.

Yeşiltaş: ''Başkanlarımız, yaptıkları ile halkımıza umut oluyor," Yeşiltaş: ''Başkanlarımız, yaptıkları ile halkımıza umut oluyor,"

Şeffaf ve Hesap Verebilir Yönetim

Çelik, yönetim olarak şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı benimseyeceklerini belirterek, "Bursaspor 'dipsiz kuyudur' anlayışıyla değil, ‘hesap verir' bir anlayışla yönetilecek. Bu çerçevede Bursa Valiliğimizin himayelerinde açılan ‘Yanındayım’ isimli hesabımıza kim ne katkı sağlamış, bunların tümünü kuruşu kuruşuna sizlerle paylaşacağız; yani şeffaf bir yönetim vadediyoruz." ifadelerini kullandı.

İş Dünyasına Destek Çağrısı

Çelik, iş dünyasını "Yanındayım" kampanyasına destek olmaya çağırarak, "Bursa'da yaşayan, bu şehirde kazanan herkes Bursamızın en önemli markası Bursasporumuzun yaşadığı bu durumdaki sorumluluktan kaçamaz, kaçmamalıdır. ‘Kimin ne imkanı var, potansiyeli nedir?’ az çok hepimiz biliyoruz. Biz 'Bu işi 15-20 kişiye havale edelim’ hareketini doğru bulmuyoruz. ‘Geniş katılımlı’ bir anlayışla bu yükün altından 2009’da nasıl kalktıysak, bugün de daha büyük bir dayanışmayla kalkmalıyız. İş dünyamızı bir kez daha ‘Yanındayım’ kampanyamıza duyarlı olmaya davet ediyorum." şeklinde konuştu.

Taraftarlardan Destek Bekleniyor

Çelik, taraftarlardan da yeni sezona büyük bir ilgi ve destek göstermelerini isteyerek, "Yeni sezon kombine ve formalara bugüne kadar görülmemiş büyük bir ilgi ve destek göstermeleridir. Değerli Bursasporlular; işimiz kongre ile bitmiyor, yeni başlıyor. Zamanımız kısa, işimiz çok. ‘Çok konuşan, fotoğraf veren, boy gösteren bir yönetim anlayışı’yla değil, ‘Sorunları çözen bir yönetim anlayışı’ ile yola koyulacağız. ‘Her şey Bursaspor için’ anlayışıyla kolları sıvama zamandır." dedi.

Konuşmalarda Destek Mesajları

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa Milletvekili Mustafa Varank, Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz ve Bursaspor Basketbol Kulübü Başkanı Sezer Sezgin de kongrede yaptıkları konuşmalarda Enes Çelik'e ve yeni yönetime desteklerini ifade ettiler.

Hedef Süper Lig

Enes Çelik ve yeni yönetiminin en büyük hedefi Bursaspor'u Süper Lig'e çıkarmak. Kulüp, bu hedef doğrultusunda transfer çalışmalarına da başladı.

Editör: Sıcak Havadis