Mustafa Er ve ekibine kulübümüze vermiş oldukları hizmetler ve katkılar için teşekkür ederiz

TFF 1 lig Ekiplerinden Bursaspor'dan yapılan açıklamada Kulübümüzde teknik direktörlük görevini üstlenen Mustafa Er ile yollarımız ayrılmıştır. Mustafa Er ve ekibine kulübümüze vermiş oldukları hizmetler ve katkılar için teşekkür eder, bundan sonraki futbol yaşantılarında başarılar dileriz.

Bursaspor'da 2020-2021 sezonunda takımın başına geçen Mustafa Er gecen sezon lig'i 10. sırada tamamlamıştı.2021 yılı başında Bursaspor'la  3 Yıllık yeni sözleşme yapılmıştı. Teknik Direktör Mustafa Er dün oynanan Adanaspor beraberliği sonrasında bugün görevi bırakmış oldu.Bursaspor alt yapısında yetişen Mustafa Er, Bursaspor başında 46 maçta görev yaptı.Bursaspor 19 maç kazanırken,Yeşil Beyazlılar 21 karşılaşmada sahadan maglubiyetle ayrıldı.

Bursaspor Ekip lideri Emin Adanur sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,Arkadaşlar Mustafa Hocamız kendisi istifa etti.Ben kulüp dışındayken Beytullah bey aradı, Mustafa Hoca istifa etti dedi.
Kendisini aramasını, istifayı kabul etmediğimi söyledim fakat kabul etmediğini söyledi. Bende saygı duydum.

Teknik Direktör Mustafa Er yaptığı açıklamada 

Sabah çıktığım son idmandan sonra yönetimle de paylaştığım üzere kendi isteğimle çok sevdiğim kulübümden ayrılmak zorunda kalıyorum. İstifamı sunduğum yöneticilerin bir kesiminin kalmam yönünde ikna çabaları oldu. Tarafıma sosyal medya üzerinden yapılan yaklaşımı saygısızca bulduklarını ve istifayı geri çekmemi istediler. Ancak şunu bilmenizi isterim ki çok üzgünüm. Sadece üzgünüm. Bu yaklaşımı ve söylemi hak edecek ne yaptık biz? Her maçın günahı da bedeli de olur denmiş. Bu bedeli takımdaki oyuncularıma ödetemem. Sorumluluğu alıyorum.

Çünkü teknik ekibin başında ben varım ve hedefe alınan benim. Hissettiklerimi ifade etmekte zorlanıyorum. Her ne olursa olsun Bursaspor makamlarına yakışır şekilde olsun diye kalemimi inatla yine de makama değil kendi kalbime batırarak yazmak istiyorum. Doğrusu ve yakışan budur. Hem bedel ödemek nedir ki Bursaspor için? Başımla beraber. Öncelikle bunu bilmenizi isterim. Ancak isterdim ki her şey daha mertçe ve daha dürüstçe olsun. Aylardır gece gündüz titizlikle üzerinde çalıştığımız ve sizlere defalarca güncelleyerek verdiğimiz oyuncu transfer listelerinde veto yemeden sözümüzün geçmesini isterdik mesela. En azından bizden daha çok dikkate aldığınız menajerler kadar. Çünkü sportif alanda tek yetkili hocamızdır sözünüz bunu gerektirirdi.

İsterdim ki sosyal medya üzerinden ima ederek ve hedef göstererek değil de hak ettiğimizi düşündüğüm bir uslup ve saygı ile olsaydı iletişiminiz. Kısacası imalar ile değil açık yüreklilikle olsun isterdim. Maalesef bu bile mümkün olamadı. Bu söylemleri ve iletişim yaklaşımını hak ettiğimizi düşünmüyorum. Görev aldığım her vakit ahlanmadan vahlanmadan Bursaspor kavgasını yaşatıp diri tutmaya çalıştım. Bunun bedelini de ödemeye hazırım.

İstifamı siz büyük Bursaspor camiası ile de paylaşmak istiyorum. Gecenin bir yarısı sosyal medya üzerinden "Ya Bursaspor başa ya kuzgun leşe" diyerek daha ilk maçta kelle isteyen, bu işin kumar olmadığını ve profesyonel bir iş olduğunu ömrünü Bursaspor arması için geçirmiş bizlere öğretmeye kalkanları da kamuoyunun vicdanına bırakıyorum.

Başkan Dündar: “KKTC Canımızdan Bir Parça” Başkan Dündar: “KKTC Canımızdan Bir Parça”

Bursaspor'umuzun Süper Lige çıkacağına da yürekten inanıyor ve her zaman kalbimin burada olduğunu bilmenizi istiyorum.Bu kutsal görevde elimizden gelenin en iyisini yapmaya ve en umutsuz anlarda camiamıza umut olmaya çalıştık. Sizin boynunuzu şartlar ne olursa olsun öne eğdirmemeye çalıştık.Takdir çok bedel ödemiş taraftarımızın ve vicdan sahibi sağduyulu camiamızındır.

Mustafa ER"

Ertuğrul Sağlam, Bursasporlu taraftarların kendisine yaptığı çağrıya yanıt verdi.Sosyal medya üzerinden açıklama yapan 51 yaşındaki teknik adam, kariyerine Süper Lig'de devam etmek istediğini belirtti "Gün içinde çok sayıda telefon ve mesaj ile güzel dileklerini ileten Bursaspor taraftarının ilgisine teşekkür ediyorum. Bursaspor, gönlümde her zaman çok özel bir yerdedir. Bununla beraber teknik direktörlük konusunda tarafıma herhangi bir teklif gelmediği gibi, gelmesi halinde de kararım bellidir. Geçtiğimiz haftalarda açıkladığım üzere kariyerime Süper Lig'de devam edeceğim. Bursaspor'a şampiyonluk mücadelesinde iyi dileklerimi iletirken, zor zamanlarda ortaya koyduğu performans ve duruşla takdiri sonuna kadar hak eden genç meslektaşım Mustafa Er'e de kariyerinde başarılar diliyorum."

Bursaspor Ligin 2. Haftasında deplasmanda BB Erzurumspor ile karşılaşacak Bursaspor takımı sabah saatlerinde yaptığı antrenman ile bu maçın hazırlıklarına başladı.antrenman 1 saat 20 dakika sürdü.Isınma hareketleriyle başlayan antrenman pas pres oyunuyla devam ederken son bölümde çift kale maç yapıldı.Dün oynanan Adanaspor maçında görev alan futbolcular "yenileme çalışmaları" yaptı.Bursaspor Takımı  Çarşamba günü akşam saatlerinde yapacağı antrenmanla çalışmalarını sürdürecek.