Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tarım Peyzaj AŞ marifetiyle Kurban Bayramı tatili boyunca başta sahiller olmak üzere kentin dört bir tarafında 355 araç ve 1500 personelle temizlik, peyzaj ve yangınla mücadele çalışmalarını ara vermeden sürdürdü.

Osmangazi’yi Vatandaşlar ve belediye ekipleri birlikte temizliyor Osmangazi’yi Vatandaşlar ve belediye ekipleri birlikte temizliyor

Bursalıların bayramı huzur ve temiz bir ortamda geçirebilmesi için tüm tedbirleri alan Büyükşehir Belediyesi, ekipleri ile aralıksız çalıştı.

Büyükşehir Belediyesi'nin Çalışmaları:

  • Hamitler Kent Mezarlığı: Bayramın birinci ve ikinci günü detaylı temizlik yapıldı.
  • Parklar ve Bahçeler: Kültürpark, Cerrah Parkı, Botanik Parkı, Şehir Parkı, Beşyol Kavşağı, Adnan Menderes Bulvarı ve Mimar Sinan Caddesi gibi yoğun kullanılan bölgelerde sulama, temizlik ve çöp toplama çalışmaları aralıksız sürdü.
  • Atatürk Kent Ormanı ve Hüdavendigar: Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bu bölgelerde de temizlik çalışmaları yapıldı.
  • Büyük Parklar: 7-24 vardiyalı olacak şekilde temizlik hizmeti verildi.
  • Yangınla Mücadele: Büyükorhan'daki yangın bölgesine 14 tankerle ulaşarak itfaiye teşkilatına destek olundu.
  • Kıyı Temizliği: Mudanya'nın Tirilye, Kumyaka, Çiftekayalar, Budo yeni sahil, Güzelyalı, Eşkel, Eğerce, Mesudiye, Altınkum ve Altıntaş bölgelerinde kıyı temizliği, evsel atık toplama ve yosun alım işlemleri düzenli olarak yapıldı.
  • Yaz Sezonu Hazırlıkları: Sahilde tesviye ve çapalama işlemi yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi'nden Yapılan Açıklama:

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, bayram tatili boyunca da kentin temizliği ve bakımı için aralıksız çalıştıklarını belirterek, "Bursalıların huzurlu ve keyifli bir bayram geçirmesi için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Ekiplerimiz özveriyle çalışmalarını sürdürdüler. Kendilerine teşekkür ederiz." ifadelerini kullandılar.

Editör: Sıcak Havadis