Mudanya Mütareke Meydanı'nda düzenlenen mitingde CHP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ve Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, Mudanyalılara birlikte kazanma sözü verdi.

Dalgıç ise Mudanya'yı hak ettiği yere taşıyacağına ve Mudanya'yı depreme dayanıklı bir kent haline getireceğine söz verdi.

Mitingde CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ve Orhan Sarıbal, CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ve CHP Mudanya İlçe Başkanı Kurtuluş Furkan Atalay da birer konuşma yaptılar.

Miting büyük bir coşkuyla sona erdi.

Dalgıç: Mudanya'yı Hak Ettiği Yere Taşıyacağız:

CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç ise "Biz; mübadelesine, mücadelesine, mütarekesine saygı gösterenlerdeniz. Poyrazına, imbatına, martısına, mis gibi havasına gönül verenlerdeniz. İncirinin, üzümünün, zeytininin, taşının, toprağının anlamını bilenlerdeniz. Tarihiyle, tarımıyla, turizmiyle, Mudanya'nın hak ettiği değeri görmesi gerektiğini düşünenlerdeniz. Mudanya'yı hak ettiği yere getirmek, değişimi inşa etmek için yola çıktık" dedi.

Yeşiltaş: Türkiye'nin Tarihini Yazmak İçin Mudanya'dan Bir Meşale Yakıyoruz:

CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş ise "Türkiye'nin tarihini yazmak için Mudanya'dan bir meşale yakıyoruz. Emeklinin yoksullaştığı, asgari ücretlinin enflasyonun altında ezildiği, saltanat düşkünlerinin düzenine son vereceğiz. Bursa'da 1 Nisan'dan itibaren sevmek bile gönülden olacak. Bursa, gülümseyecek, herkes gülümseyecek. Mudanya'da inandığımız Deniz Dalgıç'ı ve belediyecilikte marka olan Mustafa Bozbey'i siz Mudanyalılara emanet ediyoruz." dedi.

Mitingin ardından CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç'ın seçim ofisinin açılışı gerçekleşti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Yeni Dönem Başladı Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Yeni Dönem Başladı

Açılışta konuşan Deniz Dalgıç, desteklerinden dolayı Mudanyalılara teşekkür etti. CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey ise Mudanya seçmeninden rekor düzeyde oy beklediğini duyurdu.

Miting, CHP'nin Mudanya'da gücünü ve birlikte kazanma azmini göstermesi açısından önemli bir olay olarak değerlendirildi.