Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, Mudanya'da sporun gelişmesi için her türlü desteği vereceklerini ve öncelikli olarak Mudanyalı gençlere yatırım yapacaklarını açıkladı.

Gençlere ve Yerel Spor Kulüplerine Önem:

Eski milli basketbolcu olan Dalgıç, sporun önemini ve Mudanya'daki gençlerin spor yapmasını ne kadar önemsediklerini vurguladı. Yerel spor kulüplerinin gelişmesi için gereken her adımı atacaklarını ve Mudanya'da sporun ve gençlerin gelişimi için ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

Spor Kulüplerinin Kurumsallaşması:

Dalgıç, Mudanya'nın köklü spor kulüpleri Mudanyaspor, Burgazspor ve Tirilyespor taraftarlarıyla bir araya gelerek destek sözü verdi. Taraftar gruplarına "örgütlenin" tavsiyesinde bulunan Dalgıç, küçük aidatların birikmesiyle elde edilecek gelirin kulüpleri güçlendireceğini ve kimseye ihtiyaç duymadan yaşayabileceklerini söyledi.

Transfer Yasağı ve Yerel Gençlere Yatırım:

Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz. Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz.

Dalgıç'ın Mudanya'daki spor kulüplerine bir şartı da var: Dışarıdan transfer yapılmayacak. Takımlarda sadece Mudanyalı gençler oynatılacak. Bu sayede Mudanyalı gençlere yatırım yapılacak, spor teşvik edilecek ve Mudanya'da sporun gelişmesi sağlanacak.