Bakan Özlü, Belarus Başbakan Yardımcısı Semashko ile görüştü

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Belarus Başbakan Yardımcısı Vladimir Semashko ile görüştü.

Bakan Özlü, Belarus Başbakan Yardımcısı Semashko ile görüştü

MİNSK (AA) - Belarus Başbakanlık binasında gerçekleşen görüşmede Özlü, Semashko ile Türkiye-Belarus ilişkilerini değerlendirdi.

Türk Havayollarının Belarus Havayolları ile her gün olacak şekilde karşılıklı olarak iki ülke arasında uçuş sayısını arttırması gerektiğini söyleyen Özlü, bu hususta atılacak adımın ticaret hacmindeki artışı da doğrudan etkileyeceğini ifade etti.

İki ülke arasında otomotiv yan sanayi konusunda iş birliği yapılabileceğini vurgulayan Özlü, Türkiye’nin Belarus’un bu husustaki ihtiyacının karşılanabilecek potansiyele sahip olduğunu belirtti. Özlü, "Türk otomotiv yan sanayi çok gelişmiştir. Firmalarımız dünyanın en prestijli otomotiv firmalarına yedek parça satıyor. Bu potansiyelimizi iki ülke ilişkilerinde de değerlendirebiliriz. Belarus’a bu hususta yatırım yapılması konusunda Türkiye’de görüşmeler yapacağız." şeklinde konuştu.

Bilimler Akademisi'ne ziyaret

Özlü, Minsk’teki temasları kapsamında Belarus Ulusal Bilimler Akademisi'ni ziyaret etti. Akademinin bilimsel çalışmalarını sergi salonunda inceleyen Özlü, Ulusal Bilimler Akademisi Başkanı Vladimir Gusakov ve akademinin önde gelen bilim adamlarıyla görüştü.

Görüşmede Bakan Özlü, akademinin çalışma ve çalışma yöntemleri hakkında bilgi aldı. Öte yandan Özlü, Minsk’teki 2. Dünya Savaşı Müzesi’ni de gezdi.

Muhabir: Ali Cura

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 20:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER