Milli boksörler Filistin'e gidecek

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Gözgeç, "Milli takım kafilemizle Filistin'e gideceğiz." dedi.

Milli boksörler Filistin'e gidecek

ANKARA (AA) - Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, ikili kamplar yaparak, Doğu Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğu gerçeğini her platformda dile getireceklerini söyledi.

Gözgeç, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine İstanbul'da toplanan İslam İşbirliği Teşkilatının (İİT) Filistin'e yönelik aldığı kararları desteklediklerini vurguladı.

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının kabul edilemez olduğunu dile getiren Gözgeç, haksızlığın tüm dünyada duyulması için adımlar atacaklarını anlattı.

Filistin ile ikili kamplar yapılması, karşılıklı organizasyonlar düzenlenmesi gibi konularda acilen adım atacaklarını belirten Gözgeç, "Önümüzdeki dönemde Filistinli kardeşlerimizi ülkemizde ağırlayacak, milli takım kafilemizle Filistin'e gideceğiz. Filistin sahipsiz değildir. Bunu tüm dünyaya böylesine net bir şekilde ilan eden Sayın Cumhurbaşkanımıza da en içten saygılarımızı sunuyoruz. Kendisinin önderliğinde atacağımız adımlarla bölgenin huzura kavuşacağına inancımız tam." ifadelerini kullandı.

Muhabir: Hüseyin Doğru

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 12:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER