'Tek hayalim çocuğumun nefes alabildiğini görebilmek'

Mersin'de ağız çevresini, yüzünü ve boynunun büyük bölümünü kaplayan tümörler nedeniyle solunum sıkıntısı çeken 3 yaşındaki Gülden Karayılan'ın ailesi, çocuklarının iyileşeceği günü bekliyor.

'Tek hayalim çocuğumun nefes alabildiğini görebilmek'

MERSİN (AA) - Mersin'de hemanjiom (damar tümörü) rahatsızlığı bulunan ve vücudundaki tümörler nedeniyle solunum sıkıntısı çeken 3 yaşında Gülden Karayılan'ın durumu, görenlerin içini acıtıyor.

'Tek hayalim çocuğumun nefes alabildiğini görebilmek'Mersin'de hemanjiom (damar tümörü) rahatsızlığı bulunan ve vücudundaki tümörler nedeniyle solunum sıkıntısı çeken 3 yaşında Gülden Karayılan'ın durumu, görenlerin içini acıtıyor.21.12.2017

Fabrikada işçi olan Eyüp ve ev hanımı eşi Hasibe Karayılan çiftinin 3 yıl önce Gaziantep'in Nizip ilçesinde biri kız ikiz çocukları dünyaya geldi.

Gülden ismini verdikleri kız çocuğunda doğuştan yüzünde ve boynunda çeşitli yaralar olduğunu gören aile, doktora başvurdu. Yapılan tetkiklerde Gülden de hemanjiom (damar tümörü) olduğu belirlendi.

Bir müddet ilçede ve Gaziantep'te tedavi arayan aile, babanın iş durumu nedeniyle Mersin'e taşındı.

Tümörlerin baskısı nedeniyle nefes almakta güçlük çekiyor

Şimdi 3 yaşında olan kız çocuğu, ağız çevresi, yüzü ve boynunun büyük bölümüne yayılan tümörlerin baskısı nedeniyle nefes almakta güçlük çekiyor.

Evde oksijen makinesinden ayrı yaşayamayan küçük kızı görenler büyük üzüntü yaşıyor.

Anne Hasibe Karayılan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızlarının onkoloji hastası olduğunu ve bu yönde tedavi gördüğünü söyledi.

"Tek hayalim çocuğumun nefes alabildiğini ve iyileştiğini görebilmek"

Bir süre sonra kendilerine tedavinin bittiğinin söylendiğini belirten Karayılan, şöyle konuştu:

"Tümörler solunumuna baskı yaptığı için sürekli solunum sıkıntısı yaşıyoruz. Hastaneye gidiyoruz orada 'Yapabileceğimiz bir şey yok' diyorlar. Biz çocuğumuzun tedavi olmasını istiyoruz. Bazı hastanelere başvurduk, özel muayenelere gittik. Lazer de yaptırdık ancak hep 2-3 seanslık oldu çünkü maddi durumumuz yetersiz kaldı. Tüm maddiyatımızı çocuğumuza harcadık. Bu saatten sonra da hiç maddiyatımız kalmadığı için artık tedavi de yaptıramıyoruz. Çocuğumuzun tedavi olmasını istiyoruz. Tek hayalim çocuğumun normal nefes alabildiğini ve iyileştiğini görebilmek."

"Tedavisi var ama imkanlar yetersiz"

Karayılan, bu hastalığın tedavisinin bulunduğunu ancak maddi durumlarının yetersiz olması nedeniyle hiçbir şey yapamadıklarını aktardı.

Gülden'in ikizinin sağlıklı olduğunu vurgulayan Karayılan, "İkizlerimiz 8 aylık doğdular. Diğer çocuğum gayet iyi. Bir de ablaları var, oda iyi. Gülden'in ise tümörleri gün geçtikçe büyüyor. Kızım oksijen makinesi olmasa yaşayamıyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 14:05

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER