Bursa: İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selçuk Türkoğlu, Milletvekili Hasan Toktaş ve parti üyeleri, YSK tarafından yasaklanan AK Partili Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın afişlerine karşı siyah sprey boya ile protesto eylemi gerçekleştirdi.

Osmangazi Seçim Kurulu'nun Kararı Hiçe Sayıldı:

Osmangazi İlçe Seçim Kurulu, hem Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş hem de Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın belediye amblemi ve başkanlık sıfatları ile propaganda yapmalarını yasaklamıştı. Bu karar doğrultusunda billboardlarda, raketlerde ve duraklarda bulunan afişlerin toplatılması emredilmişti.

İYİ Parti Bekledi, Bir Sonuç Alamadı:

Ancak İYİ Parti'nin beklemesine rağmen afişler toplatılmadı. Bu duruma tepki gösteren İYİ Partililer, sprey boya ile afişleri karalayarak protesto etti.

Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz." Alper Taban: "Hizmet seferberliğimizi aksatmadan sürdüreceğiz."

Hasanoğlu: "Bu Memleket İktidarın Oyuncağı Değil":

Eyleme ilişkin açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu, "Devlet görevini yapmıyor. Bu afişleri sprey boya ile karatmak boynumuzun borcu oldu. Bu memleket, iktidar partisinin elinde oyuncak değildir" dedi.

Suç Duyurusunda Bulunacaklar:

Hasanoğlu ve Türkoğlu, Aktaş ve Dündar hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını da açıkladı.

Seçim Kurulu Kararı:

Eyleme gerekçe olarak İYİ Parti, Osmangazi İlçe Seçim Kurulu'nun kararına atıfta bulundu. Kararda, "Aktaş ve Dündar'ın afişlerinin propaganda kapsamında değerlendirilmesi ve kaldırılması" gerektiği belirtiliyordu.