Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı'nın Kültürpark'daki bayramlaşmasına "iktidara yürüyüş" coşkusu damgasını vurdu. CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, "Seçim ister zamanında yapılsın, ister erken olsun; bu AKP iktidarındaki son Kurban Bayramıdır" dedi.

CHP Bursa İl Başkanlığı bayramlaşma töreni CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Prof. Dr. Yüksel Özkan, Erkan Aydın, Orhan Sarıbal, ilçe başkanları, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Millet İttifakı ortağı İYİ Parti Grup Başkanı Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, CHP İl-İlçe Gençlik ve Kadın Kolları başkan ve üyeleri, BAL-GÖÇ Başkanı Emin Balkan ve STK temsilcileri ile iktidara yürüyüş coşkusu yaşayan parti örgütünün katılımıyla gerçekleştirildi.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan bayramlaşmada konuşan CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, "Bayramlaşmalar bizim çok önemli bir kültürel değerimizdir, ancak içinde bulunduğumuz ekonomik koşullar, bizlerin bu önemli geleneği yaşatmamızı da zorlaştırıyor. Cumhuriyet'in hiçbir döneminde yaşamadığımız bu ekonomik koşullarda, çocuklarına torunlarına harçlık veremeyen babaların, dedelerin yaşadığı ezikliği görüyoruz" dedi

Karaca sözlerini şöyle sürdürdü:

"Her geçen gün daha derinleşen ekonomik kriz çelişkileri daha da artıtırken umudumuzu hep koruyoruz. Bir matematik kuralı kadar net, nasıl 2 artı 2 dört ise, artık 20 yıllık karanlık bitiyor. O kadar net ki, ister erken seçim olsun, ister zamanında seçim olsun, sandık geldiğinde AKP iktidarı tarihin karanlık sayfasında yerini alacak. Bu karanlığı hep birlikte bitireceğiz. Tahrip ettikleri Cumhuriyet değerlerimizi de hızla tamir edip, Cumhuriyetimizi, ülkemizi hak ettiği yere getireceğiz. Bu AKP iktidarındaki son Kurban Bayramıdır, bundan emin olun. Bir sonraki Kurban Bayramında coşkuyla kucaklaşmak üzere katılan tüm konuklarımıza ve partililerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum."

Bayramlaşma töreninde konukları selamlayan milletvekilleri ve belediye başkanları da iktidar vurgusu yaparken, tören coşkulu bir havada sona erdi.