Karacabey Belediyesi, Karaca Park’ta yürüttüğü çalışmalarla bölgeye bambaşka bir organizasyon kazandırdı. Sporun merkezi haline gelen kompleks, botanik bahçe ve sosyal alanlarla Karacabey’in yeni parlayan yıldızı olarak gösteriliyor.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, 300 dönümlük Öğretmenler Parkında birçok bölümün uzun zamandır kullanımda olduğunu belirterek, yeni alanlar için çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.

Hamidiye Mahallesinde yer alan Karaca Park içerisinde 1500 metrekare alanda 2 adet dev çocuk oyun grubu, günlük kullanıma uygun spor aletleri ile çizgi film kahramanlarından figürlerin de yer aldığı fiber oyuncak grupları dikkat çekiyor.

Görsel şölene sahne oluyor

Park içerisinde, kokulu bitkiler başta olmak üzere farklı bitkilerin yer aldığı bölgede 2000’den fazla fidan dikimi de yapıldı.

Başkan Özkan, bölgeye kazandırılan lavantaların herkesin dikkatini çektiğini belirterek hem kokusuyla hem de görsel şöleni ile bölgeye renk kattığını belirtti.

Sporun da merkezi oldu

300 dönümden oluşan Karaca Park içerisinde önemli bir bölüm, ilçede her yaştan vatandaşın faydalanabilmesi için bakanlıktan da alınan hibelerle sporun adeta her alanında alanlar şeklinde oluşturuldu. Başkan Ali Özkan, toplamda 40 bin m2’si spor tesislerinden oluşan alan içerisinde, kapalı ve açık spor tesisleri ile binlerce sporcuyu ağırlayan bir kompleks inşa ettiklerini belirtti.

Karaca Park içerisinde yer alan spor kompleksinde 1 okçuluk çadırı, 2 kort tenisi, 2 halı saha, 2 basketbol sahası, 1 profesyonel antrenman sahası, 2 spor salonu, fitness merkezi, masa tenisi odaları, karate salonu ve jimnastik salonu yer almakta. Amatör ve profesyonel müsabakaların da oynanabildiği tesislerde, geçtiğimiz yıl milli takım sporcuları kamp gerçekleştirmişti.

Tesisler içerisinde profesyonel sporcular için müsabakalarda kullanılmak üzere konaklama alanları da yer alıyor.

Gelecekte yenileri eklenecek

Başkan Ali Özkan, park içerisinde sosyal tesislerin de yer aldığını ve bunlara gelecekte yenilerinin de ekleneceğini bertilerek, çalışmaların genel manada bittiğini sözlerine ekledi.

Özkan, “Spor tesislerinin her hafta on binlerce vatandaşımızı ağırladığını söyleyebiliriz. Bunun yanında kır bahçesi düğün salonu da misafirlerini Karaca Park içerisinde ağırlamaya başladı. Spordan sosyal yaşama, kültürel faaliyetlerden eğitime kadar pek çok alanda yeni çalışmalar bu parkta hayatbulacak” ifadelerini kullandı.