Bursa Büyükşehir Belediyesi, itfaiye teşkilatını sürekli güçlendirmeye devam ediyor. Son olarak Karacabey ilçesine tam donanımlı bir itfaiye hizmet binası kazandıran Büyükşehir Belediyesi, 24 personel ve 5 itfaiye aracıyla ilçedeki yangınlara daha hızlı ve etkin şekilde müdahale edilmesini sağlayacak.

Bursa'da İtfaiye Teşkilatına Yatırım Devam Edecek:

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, törende yaptığı konuşmada, itfaiye teşkilatına yatırım yapmaya devam edeceklerini söyledi. Personel, araç ve istasyon sayısını arttıracaklarını belirten Aktaş, "Sanayi şehri olan Bursa'da itfaiye teşkilatına yatırım yapmak çok önemli. Geçen sene Bursa'da 20 bin 726 tane itfaiyeyi ilgilendiren olay yaşandı. Günlük 57 olaya ekiplerimiz müdahale etti. Bunların 38 tanesi de yangın. İtfaiye teşkilatımız 11 şehrin etkilendiği asrın felaketinde de gece gündüz demeden enkaz bölgesinde çalıştı" dedi.

Karacabey'e Dev Hizmetler:

Sunay Akın Eczacılık Kültürü Müzesi’ni Başkan Özdemir’e anlattı Sunay Akın Eczacılık Kültürü Müzesi’ni Başkan Özdemir’e anlattı

Aktaş, Karacabey'e yapılan yatırımlardan da bahsetti. Altyapı çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirten Aktaş, "427 kilometre içme suyu hattı, 65 kilometre kanalizasyon hattı, 30 kilometre yağmur suyu hattı gibi birçok yatırımı tamamladık. Karacabey'i güçlü bir altyapıya kavuşturduk" dedi.

Yeni İtfaiye Binası Hakkında:

485 metrekarelik garaja ve 455 metrekarelik idari binaya sahip yeni itfaiye binası, acil durumlar için teyakkuz halinde olacak. 2023 yılında Karacabey'de 903 olaya müdahale eden itfaiye teşkilatı, yeni araç ve ekipmanla daha da güçlenmiş olacak.

Konuşmaların Ardından Açılış:

Konuşmaların ardından Başkan Alinur Aktaş ve beraberindekiler tarafından açılış kurdelesi kesilerek Karacabey İtfaiye Binası hizmete alındı.