Gemlik Belediyesi, duyarlı Gemlik halkının kurban ve adak bağışlarıyla önemli bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirdi. Gemlik Belediye Başkanı Şükrü Deviren ve Sosyal İşlerden Sorumlu Belediye Meclis Üyesi Tolga Sarışen'in önderliğinde yürütülen projede, katlı otopark altındaki Sosyal İşler Müdürlüğü alanında 13 metrekarelik modern bir buzhane kuruldu.

Bu proje kapsamında, hayırsever vatandaşların bağışladığı kurbanlar ve adaklar, hijyenik şartlar altında işlenerek kıyma ve kuşbaşı olarak vakumlanmakta ve gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Projenin Faydaları:

Osmangazi'de Kültür Gezileri Başladı Osmangazi'de Kültür Gezileri Başladı
  • İsrafın Önüne Geçiliyor: Bu sayede kurban ve adak etleri bozulmadan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabiliyor.
  • Yardımlaşma ve Dayanışma Artıyor: Gemlik halkı bu projeye gösterdiği ilgiyle yardımlaşma ve dayanışma duygularını pekiştiriyor.
  • İhtiyaç Sahiplerine Destek Oluyor: Gelir seviyesi düşük ve yardıma muhtaç aileler bu projeden faydalanarak besin ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Gemlik Belediye Meclis Üyesi Tolga Sarışen:

"Gemlik Belediyesi olarak, bu anlamlı projede başta başkanımız Sayın Şükrü Deviren'e, emeği geçen Gemlik Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü personeline ve desteklerini esirgemeyen halkımıza teşekkür ederiz. Projemizin, yardımlaşma ve dayanışma duygularını güçlendirmesini temenni ediyoruz."

Editör: Sıcak Havadis