Muharrem İnce: ''Biz Cumhuriyetçi demokrat bir parti olacağız.''

Memleket Partisi'nin Genel Başkanı Muharrem İnce Partsinin açılışında yaptığı konuşmada Cumhuriyet tarihinin en büyük mitinglerini yaptık ''Biz rüştümüzü ispatlamışız zaten dedi'' Bir yandan Cumhur ittifakı bir yanda Millet ittifakı olduğunu belirten İnce,''Biz diyeceğiz ki 'ne Cumhur ne Millet tek yol Memleket.' Hep birlikte bunu başaracağız. Türkiye'de parti çok,110 tane parti var. Biz 'parti kuralım, 3-5 milletvekili çıkaralım,pazaralık yapalım 'bunun derdinde değiliz. Birinci parti olacağız. Yarım kalan bir  işimiz var, o işi başaracağız Ülkeyi yöneteceğiz.Bu meydanları hep birlikte dolduracağız. Atatürkçü bir parti olacağız. Biz Cumhuriyetçi demokrat bir parti olacağız diye konuştu.

Başkan İnce Terörle arasına mesafe koymayanı terörün her türlüsünü kınamayanı istemiyoruz. 85 milyonu buraya bekliyoruz. Yakında bu hastalıktan kurtulduğumuzda bu meydanları nasıl doldurduğumuzu herkes görecek. Duruşumuz net olacağız. Tut ki Ali'den miras kaldı sana Zülfikar. Alinin yüreği olacak önce yüreği.Bu muhalefet  düzenine toptan itirazımız var. Eğitimi, sağlığı, iyi yaşam koşulllarını, iyi yaşamın nasıl olacağını konuşacağız. Tasarımı Truzimi konuşacağız.

Memeleket bir toprak parçası değildir. Kurdu var kuşu var, dağı var taşı var, insanı var içinde Memleket budur. Biz memeleket dediğimizde şunu anlıyoruz,aldıklarımızla değil verdiklerimizle doyan insanlarız biz.İlkelerimiz Net Atatürk'e saygısızlık yapanı partiye istemiyoruz, doğaya çevereye saygısı olmayanı istemiyoruz. Ayrımcılık yapanı istemiyoruz.

AK Parti siyaset tarihinde 21 yıl önce yerini aldı. AK Parti siyaset tarihinde 21 yıl önce yerini aldı.