Nilüfer Belediyesi, Makine Mühendisleri Odası (MMO) Bursa Şubesi ve Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Bursa Şubesi ile 5 yıllık bir iş birliği protokolü imzaladı. Bu protokol kapsamında, Nilüfer Belediyesi'nin envanterindeki ekipmanlar, tesisatlar, hizmet alanları ve kamuya açık alanlar, iş sağlığı ve güvenliği açısından periyodik olarak kontrol edilecek.

Kamu kaynaklarının etkin kullanımı ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi hedefiyle gerçekleştirilen bu iş birliği, Nilüfer Belediyesi'nin meslek odalarıyla olan iş birliğini güçlendiriyor.

Halk Evi'nde düzenlenen protokol imza törenine Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, Başkan Yardımcıları Serpil Altun, Mahmut Demiröz, Okan Şahin, Nilbel AŞ Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mart, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Ahmet İhsan Taşkınsel ve Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Burak Özgen ile her iki odanın yönetimleri katıldı.

İmzalanan protokole göre:

  • **'İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği'**ne uygunluk açısından çalışmalar yapılacak.
  • Odaların uzmanlık alanlarında sunacağı hizmetler kapsamında, Nilüfer Belediyesi'nin envanterindeki ekipmanlar, tesisat ve hizmet alanları ile kamuya açık alanlar periyodik olarak kontrol edilecek ve raporlanacak.

Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bu protokol ile iş sağlığı ve güvenliğine verdiğimiz önemi bir kez daha göstermiş oluyoruz. Kamu kaynaklarının etkin kullanımı ve hizmet kalitemizin yükseltilmesi için meslek odalarıyla iş birliğimizi önemsiyoruz. Bu protokol ile Nilüfer Belediyesi'nin tüm birimlerinde iş sağlığı ve güvenliği standartlarının en üst seviyede tutulmasını sağlayacağız."

Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın birincisi Özbekistan oldu. Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nın birincisi Özbekistan oldu.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Ahmet İhsan Taşkınsel ve Elektrik Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Başkanı Burak Özgen de yaptıkları konuşmalarda, Nilüfer Belediyesi ile iş birliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve iş sağlığı ve güvenliği konusunda üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getireceklerini ifade ettiler

Editör: Sıcak Havadis