Nilüfer Belediye Başkan Adayı Şadi Özdemir, Rumeli Sanayici ve İşadamları Derneği (RUMELİSİAD) üyeleriyle bir araya gelerek sanayicilerin sorunlarını dinledi ve projelerini anlattı. Özdemir, Nilüfer'in yeni bir bakış açısına ihtiyacı olduğunu ve kentin çıkarlarının korunması gerektiğini vurguladı.

RUMELİSİAD Ziyaretinde Sanayicilerin Sorunları Tartışıldı:

31 Mart yerel seçimler öncesinde Nilüfer'in her köşesine ulaşmaya çalışan Şadi Özdemir, bu kez RUMELİSİAD üyeleriyle buluştu. CHP Bursa Milletvekili Hasan Öztürk ve CHP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın'a da eşlik eden Özdemir, dernek binasında Başkan Zarif Alp ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Sanayicilerden Değişim Talebi:

RUMELİSİAD Başkanı Zarif Alp, sanayicilerin yaşadığı sorunlara değinerek siyasilerden çözüm beklediklerini dile getirdi. Alp, yerel yönetimlerde değişim ihtiyacının altını çizerek, "Bursa için yapılacak çok şey var ve biz sanayiciler olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız" dedi.

Nilüfer'e "100 Güldüren Projeler":

Şadi Özdemir ise Balkan camiasının iş dünyasındaki önemini vurgulayarak, "Nilüfer için 100 Güldüren Projeler hazırladık. 25 yıldır sosyal demokrat bakış açısıyla yönetilen Nilüfer'de sanayinin de önemli bir yeri var. Nilüfer marka bir kent ve bu markayı sizin desteğinizle daha da ileriye taşıyabiliriz" diye konuştu.

Yeni Sanayi Bakış Açısı:

Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz. Yeşiltaş: Kaos ortamı yaratmaya çalışan güçlere asla izin vermeyeceğiz.

Nilüfer'deki organize sanayi bölgelerinin fazlalığına ve yarattığı sorunlara dikkat çeken Özdemir, yeni sanayi bölgeleri açılması yerine orta ve ileri teknolojiye odaklanılması gerektiğini savundu. "Yüksek teknolojiye teşvik sağlayarak sanayi açısından niteliksel büyümeyi hedefliyoruz. Nilüfer için yeni bir bakış açısına ihtiyaç var. Bu kent hepimiz için çok kıymetli ve hep birlikte kentin çıkarlarını korumalıyız" dedi.